додому культура Художників-аматорів оцінили у Тернопільському художньому музеї

Художників-аматорів оцінили у Тернопільському художньому музеї

532

Виставка-конкурс художників-аматорів імені Ярослави Музики працює в Тернопільському обласному художньому музеї. Виставка є традиційною, та проводиться щодва роки. Лауреата цьогорічної уже визначили, ним став живописець із Тернополя Володимир Шумило.

Виставку-конкурс для художників-аматорів Тернопільщини започаткували в 2000 році, та присвоїли їй ім'я Ярослави Музики – уродженки села Залізці Зборівського району, громадської діячки, української художниці, відомої в різних країнах світу. Щодва роки вона дає шанс художникам-аматорам отримати професійну оцінку своїм картинам, які різняться за стилями, характерами, тематикою.

Олена Поліщук, художниця, учасниця виставки-конкурсу ім. Ярослави Музики: "В мене стиль картин в наївному мистецтві і вся виставка не просто пейзажі намальовані, а кожна картина, вона розмовляє сама по собі. Такі назви в мене, в мене як дивитися картину, треба читати назви. Я малюю по-своєму, так вважаю, я передаю те, що я думаю".

Цьогоріч участь у виставці-конкурсі взяло участь 27 художників із Тернопільщини. Загалом вони представили 56 картин. Попри те, що автори є аматорами, каже Ігор Дуда, творять вони цілком професійно, і їх імена у художніх колах відомі уже не перший рік.

Ігор Дуда, директор Тернопільського обласного художнього музею, заслужений працівник культури України: "Бас і Шерстій, і Кульчицька, і Демкович, значить, які були відзначені сьогодні дипломами відповідно, то вони беруть участь постійно у наших виставках".

Цьогоріч у виставці-конкурсі на премію імені Ярослави Музики переміг живописець із Тернополя Володимир Шумило, який здебільшого  відтворює краєвиди рідного міста.

Володимир Шумило, лауреат виставки-конкурсу ім. Ярослави Музики: "Я стараюся своїми роботами, будь-то ці роботи, будь-то другі роботи, передати ту красоту, тернополянам донести. Буває от, люди проходять, дивляться на мої роботи і кажуть: "Ну не може бути, я тут кожен день проходжу і я не бачу, що воно може бути таке чудове".

Окрім визнання, у нагороду лауреату – премія, розміром у 500 гривень. Її управлінням культури Тернопільської облдержадміністрації, яке нині є департаментом культури, релігій і національностей, встановили ще у 2000 році, повідомив очільник департаменту Григорій Шергей, який визнав, що нині така сума є надто символічною.

Ігор Дуда, директор Тернопільського обласного художнього музею, заслужений працівник культури України: "Розмір премії був визначений ще в 2000 році, а пройшло 14 років і,звичайно, 500 гривень – це вже ніщо. І він сказав про те, що буде переглянуто, він вийде з клопотанням про перегляд суми цієї премії. Ну, яка це сума, я не знаю".

Картини, які представили художники Тернопільщини на виставку-конкурс імені Ярослави Музики, експонуватимуть у художньому музеї до кінця січня.