додому Головні “Казки незламності” для сина-воїна та його побратимів: у Тернополі була особлива презентація

“Казки незламності” для сина-воїна та його побратимів: у Тернополі була особлива презентація

1125
Письменниця з Шумщини Олена Ходюк презентувала книгу, яку присвятила своєму сину-воїну та його побратимам. Казки, які увійшли до видання – про реальних людей та їхні непрості історії. Письменницю настільки вразили виклики, з якими стикаються українці, що свою книгу написала лише за місяць. Більше про “Казки незламності” знає наша Юлія Пацкаль.
Кожна казка – це окрема історія взята із життя як дорослих, так і маленьких українців в період війни. Вчителька та письменниця з Шумська Олена Ходюк днями презентувала в обласній бібліотеці для молоді книгу “Казки незламності”. До збірки історій увійшло 17 сюжетів про війну і незламність, про втрати та надії в перемогу.

Олена Ходюк, письменниця та авторка книги, розповідає: “Кожна людина там може впізнати себе у якійсь героїні, герої чи у ситуації. Тому що ці історії насправді про нас українців. Про те, як ми женемо ворога з своєї землі, як ми перемагаємо, як ми це все витримуємо і як ми даємо собі раду з усіма труднощами”.

Казки, які увійшли до книги, Олена писала лише місяць – із грудня 2022 до січня 2023. Авторка каже, за день могла написати одразу два сюжети. Прототип для героя чи героїні майбутньої казки брала серед своїх знайомих. Так, в одному із творів авторки йдеться про ученицю Олени – Софійку. Тато дівчинки взяв до рук зброю та став на захист країни, а згодом став її янголом-охоронцем.

Ця збірка для авторки особлива, адже присвятила вона її своєму сину-воїну та його побратимам. Перша казка, яка увійшла у книгу саме про нього. У сюжеті Олена не згадує ім’я сина, хоч зізнається, коли цю казку читали його побратими то й самі здогадались про кого йдеться.

“Коли почалося повномасштабне вторгнення, він працював у місцевій лікарні сімейним лікарем. Але він не був ні в армії, ні не мав навіть кафедри військової, але він відчував потребу захищати нашу Батьківщину, Україну”, – ділиться жінка.

Книга має ще одну особливість – дві різні обкладинки. Тож кожен може обрати ту, яка йому до вподоби. Казки усі охочі можуть прочитати в обласній бібліотеці для молоді. А сама ж авторка найближчим часом має намір презентувати ще одну книгу, яку планує присвятити доньці. Та оскільки Олена має ще одного сина, то обіцяє, що напише казки і для нього.