додому культура Катакомбну церкву початку ХХ століття, яку знайшли під час археологічних розкопок, відкриють...

Катакомбну церкву початку ХХ століття, яку знайшли під час археологічних розкопок, відкриють для туристів

762

Катакомбну церкву початку ХХ століття, яку минулоріч знайшли під час археологічних розкопок у Тернополі, відкриють для туристів. 

Ще минулоріч у Тернополі розпочали археологічні розкопки біля Тернопільського замку, де виявили чимало таємниць підземелля. Катакомбна церква – один з об’єктів, який планують відкрити для туристів.

– Це також для нас певний виклик і відкриття. Так сталося, що не доходили чомусь ні в кого руки до цього об’єкта, а він дуже цікавий. Він пов’язаний з історією монастиря, або ліцею Йосафіток, де зараз розташована прокуратура. Це пам’ятка архітектури початку 20 століття. І там була внизу функціонувала підземна церква, яка мала самостійний вихід назовні в сторону катедрального собору, – розповів заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

Таку ініціативу обговорили на першому міському туристичному форумі, який нещодавно відбувся у місті. До цього також планують долучити архітекторів, аби облашувати вхід у підземний храм. На сьогодні об’єкт перебуває вже у комунальній власності.