додому духовність Кардиналу Любомиру Гузару сьогодні, 26 лютого, виповнюється 81 рік

Кардиналу Любомиру Гузару сьогодні, 26 лютого, виповнюється 81 рік

427

Кардинал Любомир Гузар народився у 1933 році у Львові. Був Главою Української греко-католицької церкви упродовж 2001-2011 років. Кардинал Гузар і досі залишається у сотні найвпливовіших українців. Є одним з визнаних моральних авторитетів нашого часу. Бог та Україна – головні слова у житті Блаженнійшого.

Церковна стежка отця Любомира почалася 1958 року. У Сполучених Штатах Америки отримав освячення. За майже 10 років переїхав до Риму. Там близько спілкувався із Патріархом Йосифом Сліпим. А в 1977-му кардинал Сліпий таємно без згоди Римського Архієрея висвячує Гузара на єпископа. У 93-му Владика Любомир Гузар повертається на батьківщину. 2001-го його обирають очільником Української Греко-католицької церкви, а Папа призначає кардиналом. Втім, через 10 років Блаженніший шокує паству звісткою про свою відставку.

– Мені здається, що людина є щасливою, коли вона в своєму серці має спокій, коли вона свідома, що вона є в руках Небесного отця, який далеко ліпший для нас, чим навіть наші рідні батько і мати. Який хоче нам добра, і щоб не було довкола нас, та свідомість, що Бог нас любить, що він є нашим отцем, що він за нас дбає, мені здається, що то є основний момент щастя, – вважає єпископ Української Греко-Католицької Церкви, кардинал Католицької Церкви Верховний архиєпископ Любомир Гузар.

Кардинал Гузар і досі залишається у сотні найвпливовіших українців.

– Я не можу поставити себе в примір, я така людина як всі інші, і маю ті самі труднощі завжди зробити правильний вибір, але я думаю, що треба вибирати те, на що ми бачимо, як Божу волю, – говорив Любомир Гузар.