Головна Головні Капелан Владика Михаїл Колтун: “Молитва – найбільша сила в світі, ніяка зброя...

Капелан Владика Михаїл Колтун: “Молитва – найбільша сила в світі, ніяка зброя не є сильніша”

678

vlcsnap-2014-07-28-14h16m17s76“Молитва – найбільша сила в світі, ніяка зброя не є сильніша”, – каже єпископ УГКЦ, військовий капелан Владика Михаїл Колтун. Про необхідність капеланського служіння, на яких засадах розбудовувати Україну та як допомагати військовим – в ексклюзивному інтерв’ю Владики Михаїла Колтуна для TV-4.

Потребу капеланського служіння зараз відчуває держава, військо і церква, каже військовий капелан, єпископ УГКЦ Владика Михаїл Колтун. Як в мирний час, так і під час війни, греко-католицькі священики були і є ревними ініціаторами душпастирського служіння військовим, каже Владика Михаїл. Військовий капелан вкрай необхідний аби духовно супроводжувати військовослужбовців. Бо їм потрібен священик, який допоміг би бути відважними, особливо тоді, коли життя знаходиться на межі ризику.

– Щоб він міг бути в житті відважним. Так як Ісус Христос каже: “Ідіть і не бійтеся, я з Вами”. От зараз це дуже актуально. Не тільки бути священиком, щоб похоронити чи когось висповідати, коли хтось свідомий прийде до сповіді. Зараз є такий час щоб ділитися християнським життям. Чому я є священиком, чому я є тут? – пояснює єпископ УГКЦ, керівник департаменту силових структур України і пенітенціарного служіння, військовий капелан Владика Михаїл Колтун.

Зараз люди по-особливому переживають Україну, по-особливому відчувають любов до своєї країни, каже Владика Михаїл. Він, перебуваючи на майдані, а тепер серед військових – знає це як ніхто.

– На чому будувати Україну? На силі, на вигодах, на корупції, на всіх інших елементах, які не дають ніякого успіху, ніякого запевнення? І тепер для нас є час усвідомити на чому будувати Україну – на християнських, на євангельських засадах.

Свідомими мають бути й ті, хто зараз на передовій, каже Владика Михаїл.

– Щоб ті, які є сьогодні на передовій, щоб вони свідомо йшли, не як такі, що їх погнали. А такі, які захищають. О це буде тоді Україна. Тоді ті, що захищають і ті, кого захищають, ми тоді будемо єдині.

Владика Михаїл закликає усіх допомагати війську, хто чим може, в першу чергу – молитовно та жертвенно.

– Щоб ми були внутрішньо налаштовані на жертву, невигоди, на труднощі, на зусилля, на терпіння, щоб ми могли разом з тими військовими, які ризикують в таких екстремальних умовах, щоб ми не сиділи в затишку, бо це те саме, що їх посилати на бійню, а самим чекати що з того вийде. Тому нам треба активізувати себе, всі наші зусилля, всі наші старання. Це наше єдине, святе: Україна, її суверенітет, її незалежність. Головне зараз її захистити, а далі з впевненістю на християнських засадах розбудовувати наше життя.

Повна версія інтерв’ю з Владикою Михаїлом Колтуном:

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here