Головна Головні Кандидатом на посаду Президента Асоціації міст України став міський голова Тернополя Сергій...

Кандидатом на посаду Президента Асоціації міст України став міський голова Тернополя Сергій Надал

476

vlcsnap-2015-12-23-16h04m40s077Про децентралізацію, як  можливі податкові та бюджетні зміни заплановані урядом вплинуть на місцеве самоврядування сьогодні говорили під час засідання Тернопільської обласної організації Асоціації міст України за участі міських голів. Крім цього учасники обрали кандидата на посаду Президента Асоціації міст України. Ним став міський голова Тернополя Сергій Надал. 22 січня в Києві відбудуться збори, де й оберуть нового Президента Асоціації.

Останні ініціативи Уряду, зокрема й різкі зміни податкової бази, як от спроби перерозподілити єдиний податок на користь центрального бюджету, можуть призвести до погіршення якості виконання своїх функцій місцевою владою, котрій цього року додали більше повноважень без належних для цього ресурсів, кажуть учасники Асоціації міст України.

– Це питання, яке суттєво завдає удару по місцевому самоврядуванню. Місто Хмельницький за умови, якщо забирають єдиний податок, втрачає близько 100 мільйонів. Якщо профтехосвіту передають – приблизно теж 80 мільйонів, і пільгові перевезення – ще 30 мільйонів. Це всі ті гроші, за які місцеве самоврядування мало б покращувати міську господарку, – розказує міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.

– Позиції, які надані Урядом, взагалі передбачають підміну самого питання місцевого самоврядування і повернення десь на 20 років назад. Перше – не вирішене питання за пільгове перевезення в автобусах і тролейбусах. Таке саме стосується діяльності лікувальних установ. Бажання уряду забрати лікувальні установи з міст обласного значення і передати їх на область, це означає, що ці лікарні будуть закриті через півроку, вони будуть без фінансування. Через півроку тернополяни прийдуть до міського голови з проблемою, що їм неналежно надають медичну допомогу і їм буде дуже важко пояснити, що уряд прийняв якесь немудре рішення, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

На засіданні Асоціації міст учасники не лише обговорювали проблеми, а й ділилися досвідом.

– Місто Тернопіль має дуже великі позитиви саме в господарських питаннях. Цей досвід дуже важливо перейняти для Івано-Франківська і для інших міст. Тому дякую за запрошення. Будемо працювати спільно. Тим більше, що наші міста дуже близькі по характеру різноманітних проблем, – говорить міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Учасники засідання також обрали кандидата на посаду Президента Асоціації міст України. Ним став міський голова Тернополя Сергій Надал. В Україні досі діючим президентом Асоціації міст України є «регіонал», соратник Віктора Януковича – Юрій Вілкул. На думку ж учасників Асоціації цю посаду мав би зайняти мер-патріот, представник малих і середніх міст, яких більшість в Україні, які найбільше чутливі до змін пов’язаних з процесом децентралізації, яким необхідний вплив на центральний рівень прийняття рішень, аби децентралізація відбувалася в інтересах місцевих громад.

22 січня в Києві відбудуться збори, на яких оберуть Нового президента Асоціації міст України.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here