додому Головні Каліфорнійського грипу в Тернопільській області не зафіксували

Каліфорнійського грипу в Тернопільській області не зафіксували

641

grypКаліфорнійського грипу в Тернопільській області не зафіксували. Фахівці стверджують, що тернополяни на грип хворіють і навіть є летальні випадки постраждалих від пневмонії. Та вірусу грипу H1N1 не виявлено. Наразі передепідемічний стан, до якого були готові. Потрібні медикаменти медики закупили.

– Відбулася селекторна нарада по тій епідемічній ситуації, яка склалася в нашій державі. І є певні хвилювання з приводу того, що є ріст на гострі распіраторні епідемічні захворювання, які включають в себе і такі захворювання як і грип, – розповідає заступник директора департаменту охорони здоров’я ТОДА Володимир Курило. – На сьогодні область наша знаходиться в передепідемічному періоді вцілому. До речі, так як і вся Україна.

Значної шкоди всій Україні грип H1N1 завдав у 2009. Наразі медики стверджують, що повністю готові до нової хвилі.

– В нас в області є 284 ліжка інфекційних для дорослих і 243 ліжка для дітей. Стаціонар один дорослий на 50 ліжок, зараз проводиться капітальний ремонт. На даний час ми передбачаємо закупити додатково ліки, деззасоби, – говорить головний позаштатний спеціаліст-інфекціоніст ДОЗ ОДА Олена Герсименко.

Для профілактики захворювання варто зробити щеплення, остерігатися перемерзання. В особливій групі ризику люди із слабким імунітетом.

– В групі ризику є хворі з хронічними захворюваннями органів дихання, з серцево-судинними хворобами та люди хворі на СНІД. І, звичайно ж, медичні працівники, – каже головний спеціаліст-терапевт департаменту охорони здоров’я Лариса Матюк.