додому суспільство Кадрові агенції, які беруть з людей гроші за працевлаштування, відтепер поза законом

Кадрові агенції, які беруть з людей гроші за працевлаштування, відтепер поза законом

611

Кадрові агенції, які беруть з людей гроші за працевлаштування, відтепер поза законом. Це їм заборонила Верховна рада України, прийнявши  закон "Про зайнятість населення". Заборона стосується будь-яких гонорарів, комісійних та інших винагород, якими громадянин віддячує поседенику за знайдену роботу. Безкоштовними для людей залишаються і послуги центрів зайнятості.

Роботодавці шукають собі кваліфікованих працівників, безробітні – місце роботи. У цьому їм допомагають центри зайнятості, рекрутингові компанії та кадрові агенції. Послуги центрів зайнятості – безкоштовні. Інформація про вакансії – у будь-який зручний спосіб – на моніторах, дошках оголошень, в інтернеті.

– Якщо ж роботодавці користуються послугами служби зайнтості, для них також інформація про людей, які перебувають на обліку, підбір, це може бути підбір претендента на вакансію з використанням різних психодіагностичних методик, і організація ярмарок-вакансій для перезентації того чи іншого робочого місця і самого роботодавця, для нього ці послуги також є безкоштовні, – розповідає перший заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості Олександра Островська.

Послуги рекрутингових агентств оплачують роботодавці. А от кадрові агенції за свої послуги брали гроші з тих, хто роботу шукає. Раніше. Тепер робити це не мають права.

– Новий закон України про зайнятість населення забороняє кадровим агенціям брати будь-які плати, компенсації, винагороди з тих людей, які звертаються до них за пошуком роботи, – каже Олександра Островська.