Головна Головні Із шинами – під Тернопільську обласну державну адміністріцію

Із шинами – під Тернопільську обласну державну адміністріцію

276

vlcsnap-2014-08-06-15h08m15s183Із шинами – під Тернопільську обласну державну адміністрацію. Сьогодні громадські активісти Тернополя вирішили нагадати владі області: не всі обіцянки вже виконано. Об’єднання заради громади «Ядро», куди входить 7 громадських організацій, ще раз нагадало: нова громадська рада при облдержадміністрації досі не створена, тож чекають від влади вирішення цього питання.

Обіцяного контролю над владою досі немає, кажуть громадські активісти. Вже п’ять місяців пройшло з часу завершення Майдану, проте громадську раду при Тернопільській ОДА так і не створили. З тим і постукали сьогодні в двері адміністрації місцеві активісти.

– Ми говоримо про громадську раду, яка могла би дійсно контролювати орган виконавчої влади обласного масштабу. Ми, як громадськість, і ті, хто активний на даний момент, починаючи з подій майдану, не опустив хвилю своєї діяльності. Ми ставимо питання чітко перед головою адміністрації про те, щоби таких активних громадян залучити до активної роботи, – розповідає голова ГО «Рада бізнесу Тернопілля» Віталій Сорокаліт.

Поспілкуватися з активістами вийшов заступник керівника області Леонід Бицюра. Сам голова сьогодні – у Києві на засіданні Кабінету Міністрів. Леонід Бицюра пояснив: зараз при адміністрації є два склади громадської ради. Обидва створені ще за роботи Валентина Хоптяна. Термін їх повноважень ще не вийшов. Заступник голови ОДА запевнив: влада з ними не співпрацює і, водночас, пообіцяв прискорити створення нової громадської ради при департаментах.

– Я не голова ОДА і не можу вам щось гарантувати. Те, що стосується мене як куратора блоку ЖКГ, будівництва і економіки, то я кажу, що будуть створені громадські ради в моїх управліннях департаменту, за які я відповідаю, – говорить заступник голови Тернопільської ОДА Леонід Бицюра.

Активісти кажуть: не хочуть протистояння із владою, але прагнуть співпраці. Сподіваються, що їхня акція буде дієвою.

– Два рази ми відвідували пана Сиротюка в кабінеті. З дуже довгим періодом очікування, так любив спізнюватись Президент Ющенко. Сподіваємося, що пан Бицюра слова дотримає, питання буде розглянуте і відповідь буде позитивна. Я думаю, що на третій раз вдасться, – каже представник ВО “Автомайдан” Юрій Остап’юк.

Із собою громадські активісти принесли шини, як символ революції “Гідності”, щоб влада не забувала: її контролює народ. Та побажали рішучості у діях  створення нової системи влади, яка буде думати про громаду.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here