додому Головні Із 1 травня почали діяти зміни у наданні пільг і субсидій

Із 1 травня почали діяти зміни у наданні пільг і субсидій

608

komunalniІз 1 травня почали діяти зміни у наданні пільг і субсидій. Відповідні постанови Кабмін прийняв наприкінці квітня.

Зміни у наданні пільг і субсидій почали діяти із 1 травня згідно з відповідною постановою Кабінету Міністрів. Зокрема, громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, на період її призначення пільги нараховуватись не будуть.

– Цією постановою врегульовано, що субсидія буде призначатися без врахування пільг. Буде її плата за ЖКГ складатися з обов’язкової плати і субсидії, – розповідає директор департаменту соціального захисту Тернопільської ОДА Вадим Боярський.

Якщо раніше пільговики повинні були підтверджувати своє право на отримання пільг з врахуванням доходу раз в 6 місяців, тепер цей термін скоротився до року. Також опісля закінчення опалювального сезону буде здійснений перерахунок фактичного використання субсидії. Суму невикористаної субсидії на оплату послуг опалення, тобто зекономлену, повернуть до державного бюджету. Це не стосується інших видів житлово-комунальних послуг.

– Але якщо була зекономлена субсидія,наприклад, на природній газ, то людині за те, що вона економила, лишається на літні місяці, на неопалювальний період, залишається 100 метрів кубічних газу. Фактично, в літні місяці, 20 м. куб. газу на кожен місяць. В мене зекономлена субсидія станом на 1 травня складає 1000 кубів. То після перерахунку залишиться 100 кубів. Якщо в мене зекономлено 101 куб, то в мене залишиться 100 кубів. Якщо 50 – то залишиться 50. Якщо я не зекономив нічого, то залишиться нічого, – каже Вадим Боярський.

Аби привести норми споживання комунальних послуг до реальних обсягів споживання також відрегульовано соціальний норматив для індивідувального опалення. Його зменшили із 7 метрів кубічних на 1 квадратний метр опалювальної площі до 5,5. Проте ця зміна запрацює вже із початком нового опалювального періоду.