додому Головні Юні тернопільські митці створюють патріотичні сувеніри, які розходяться світом

Юні тернопільські митці створюють патріотичні сувеніри, які розходяться світом

434
Юні тернопільські митці створюють патріотичні сувеніри, які розходяться світом. Вихованці комунального закладу “Станція юних техніків”, що знаходиться на вулиці Київській, з перших днів великої війни розмальовують гільзи, малюють картини та еко-сумки. Все це пізніше волонтери продають на благодійних аукціонах. З однією із мисткинь Марією Довганик поспілкувалась наша знімальна група. За останні два роки дівчина власноруч розписала десятки гільз на продаж й припиняти свою волонтерську діяльність не збирається.
Марії Довганик – 17-ть. Дівчина навчається на другому курсі Галицького фахового коледжу імені В’ячеслава Чорновола і вже вісім років ходить у Тернополі на гурток “Образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво”. Ще з перших днів великої війни Марічка намагається спрямовувати свою творчість на волонтерство: розписує гільзи, малює картини, а також еко-сумки. Все це пізніше волонтери продають на благодійних аукціонах.
“Я не можу стати інженером і придумати армію дронів, але я можу допомогти зібрати гроші на неї і так, як мистецтво цінується за кордоном, то треба ловити нагоду і допомагати”, – розповідає дівчина.Таких гільз за час війни дівчина разом із колегами розписала чимало. Завдяки їхньому мистецькому таланту вдалося викупити не один дрон для ЗСУ.

Окрім Марічки, до доброї справи долучаються майже усі вихованці комунального закладу “Станція юних техніків”, що знаходиться на вулиці Київській. Від початку повномасштабної війни навчальний заклад співпрацює із волонтерами громадської організації “Країна рівності і правди”. Небайдужі передають юним митцям використані та очищені гільзи. А вони – своєю чергою – перетворюють їх на витвір мистецтва. Загалом, діти розфарбували вже понад сто використаних боєприпасів.

Ірина Качанова, керівниця гуртка “Образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво” тернопільської “Станції юних техніків”, каже: “Це здається не такий великих внесок, але кожна гільза – це їхня творчість, бачення. Ми працюємо дуже часто і молимося. Програмуємо ті лізьми на шось позитивне. І думаємо, що вони роблять свій вклад в перемогу. Я заохочую дітей, діти заохочують мене”.

Щоб придбати патріотичний сувенір й підтримати українську армію – звертайтесь до волонтерів з організації “Країна рівності і правди”.