додому Новини Історія двох сердець: як з’явився Острівець закоханих у Тернополі

Історія двох сердець: як з’явився Острівець закоханих у Тернополі

2650

Острівець закоханих – це одне з улюблених місць відпочинку не тільки тернополян, а й гостей міста. Та мало хто знає його історію і навіть корінні мешканці плутаються в здогадках.

Історія цього місця розпочинається ще за часів заснування міста. Ян Тарнавський, тодішній бургомістр, вирішив розв’язати питання щодо укріплення замку. Так на місці топкої рівнини з’явився став, який мав не лише оборонне значення, а й промислове, бо місцеві жителі також використовували його для виловлювання риби.

Дві світові війни не залишили блакитній перлині міста ніякого шансу і її дно замулилося, а береги заросли очеретом. Лише після Другої світової став почали відновлювати, а в 1960 році також створили два штучних озера, серед яких і є Острівець закоханих.

Час йде, роки змінюються на десятиліття, але закохані пари завжди знаходять тут свій прихисток.

Існує багато версій щодо назви острівця, але легенда про дівчину Терну і хлопця Поля, які були закохані одне в одного, є найтаємничіша. На жаль, їхня історія кохання закінчилась трагічно і пару поховали серед квітучого тернового поля. Довго люди носили на їхні могили квіти, аж поки там не розлилися води річки Серет, на якому створили велике озеро.

Кажуть, що цей острівець і справді має велику силу, бо душі Терни й Поля оселились у цьому куточку. Їхнє кохання було таке сильне, що тепер вони допомагають знайти щастя кожному, хто завітав сюди. Кажуть, якщо ви довго вдивлятиметесь, то побачите свою долю. А чи правда це? Можете перевірити самі.

У День святого Валентина романтичний куточок міста має надзвичайно велику силу і його магічні здібності збільшуються навіть не у два, а в декілька разів. Місток вірності, де замки закріплюють два душевних союзи, і альтанка для поцілунків, що розташована у центрі острова, стануть вашими особистими гідами. Саме вони розкажуть вам таємничу історію двох сердець, які об’єднали свої душі назавжди.

Підготувала: ВІКТОРІЯ КУШ