додому Новини Історія кохання №2. Френк Сінатра та Ава Гарднер

Історія кохання №2. Френк Сінатра та Ава Гарднер

1883

 

 

В Америці мало кого любили і люблять так, як Френка Сінатру. Він давно вже не просто “найпопулярніший співак століття ” – він став міфом, легендою, однією з найбільш яскравих і барвистих у світовій культурі. Епоха Сінатри розтягнулася на півстоліття. У ній змінювали один одного політики і президенти – з одними з них Френк дружив, до інших ставився більш ніж прохолодно. У ній залишилися знамениті гангстери, сотні красивих жінок, чиї серця він підкорив, недруги-журналісти. Ще будучи молодим, Сінатра став чимось на зразок “національного надбання № 1″, і з того часу нація, яка вибрала його своїм кумиром, намагалася пам’ятати про нього тільки хороше. Його голос – оксамитовий в юності, терпкуватий  в зрілості  –  зводив з розуму мільйони шанувальниць. Великодушність, почуття гумору, розум і щедрість – рідко коли все це поєднується в одному чоловікові. Сінатра умів любити пристрасно, до божевілля. Його роман з Авою Гарднер, ” корида любові ” двох особистостей, зіткнення двох південних темпераментів – зараз викликає хіба що тиху заздрість. В наш час такої спопеляючої пристрасті не те що в житті – навіть в кіно не побачиш.

“АБО ТИ СПИШ ЗІ МНОЮ, АБО Я ЗРОБЛЮ ВСЕ, АБИ ТИ БІЛЬШЕ НЕ ПОТРАПЛЯЛА НА ЕКРАН”

Вони зустрілися в 1950 році на прем’єрі фільму “Джентльмени віддають перевагу блондинкам”. У ту пору Сінатра вже був знаменитістю: по ньому дружно сходили з розуму жінки – від школярок до зрілих матрон, він чітко займав перші місця в рейтингах і успішно почав кінокар’єру. Правда, “італійська вискочка”, ще на початку 40-х, особисто прийнятий самим президентом Рузвельтом, викликав чимале роздратування у чоловіків і журналістів. Останніх просто дратувало те, що Френк в

 

ирішив “обійтися без преси” і не робив нічого, щоб завоювати симпатії великих газет. Ну, а після того як співак, у відповідь

на образу, побив одного з племінників всемогутнього видавця Херста, американська преса почала масовану травлю Сінатри: кожен його фільм або концерт розписувався як страшна “халтура ” для людей з повною відсутністю смаку. Акції співака стрімко почали падати, кіностудія ” МGМ ” – від гріха подалі – розірвала з ним контракт. Газети зловтішалися : “Не мине й року, як всі будуть питати: ” Сінатра? А хто це? ” Сам співак, який не чекав таких злагоджених “військових дій” проти себе, просто розгубився. І саме в цей недоречний момент він зустрів жінку своєї мрії.

 

Ава Гарднер до того часу була вже “зіркою”, яку штатні журналісти ” МGМ ” називали найкрасивішою жінкою у світі. Втім, вони навряд чи перебільшували: висока , струнка, зеленоока брюнетка, богиня з витонченою, статною фігурою – вона була схожа на хижу і дуже красиву кішку, що гуляє сама по собі. Кінематограф, де все складалося так вдало, вона не цінувала . Чоловіків і коханців міняла, як рукавички – вони втрачали розум від любові до неї, а вона з ледачою грацією, по-королівськи приймала їх подарунки і увагу, як щось само собою зрозуміле. Цю жінку не можна було взяти напором, її не можна було налякати – вона нічого не боялася і нічим серйозно не дорожила. Один з дрібних босів ” МGМ ” поставив перед нею вибір: ” Або ти спиш зі мною і залишаєшся суперзіркою нашої студії, або я зроблю все, щоб ти більше не потрапила на екран”. Ава іронічно оглянула “шантажиста”: “Роби, що хочеш, дорогий. Я закінчила курси секретарів , і якщо що, завжди знайду собі роботу”. На щастя для Ави , ця бесіда мала інші наслідки: про розмову дізнався верховний бос ” МGМ ” Луїс Майєр, і роботу довелося шукати невдалому спокуснику . При собі ж красуня тримала мільйонера Говарда Хьюза: він осипав її квітами і коштовностями, не раз пропонував вийти заміж, але Аву влаштовував і такий стан речей .

 

КОХАННЯ В ТАЄМНИЦІ

Гарднер вразила Френка з першого погляду. “Я просто голову втратив, – згадував він. – Неначе вона мені чогось в склянку підсипала …” Сінатра – відкритий, рішучий і сексуальний, так несхожий на поважних і самовпевнених чоловіків Голлівуду, теж припав Аві до душі. Але вона не поспішала цього афішувати. Красуня

грала в улюблену гру – вона чекала подарунків та уваги, нагороджуючи підкореного її красою лише поблажливим поглядом. Сінатра страждав, мучився, божеволів від любові і ревнощів. Він розумів, що в подарунках йому нема змісту змагатися з мільйонером Хьюзом. Френк був на мілині, а вдома до того ж його чекали дружина і троє дітей. Ненсі Сінатра, яка вже давно звикла до того, що чоловік весь час кимось захоплюється, на цей раз була стривожена. На її думку, пристрасть Френка до Ави нагадувала скоріше запаморочення. ” На Френка було важко дивитися , – вторили їй друзі Сінатри. – Він то сяяв, як новенький долар – ”

Вона погодилася пообідати зі мною “, то виглядав як побита собака – ” Вона не сприймає мене серйозно “. Свої почуття до коханої Френк висловив в баладі ”

Дурень, я захотів тебе “, заспівавши яку він зі сльозами на очах вилетів зі студії.

Втім, Ава незабаром змінила гнів на милість. Вони зустрічалися близько року, потайки від преси, Ненсі і Хьюза, кидати якого Гарднер поки не хотіла. Але одного разу таємниця була розкрита: невдаха-репортер з провінційного містечка спробував сфотографувати парочку, а Сінатра, помітивши це – розбив вщент його фотокамеру. Преса накинулась на свого ворога з новою силою. Сінатру звинувачували в рукоприкладстві, аморальності, а Аву Гарднер – в руйнуванні сімейного вогнища. Рятуючись від скандалу, Гарднер поїхала на зйомки до Іспанії, навіть не попрощавшись з Френком. Той вирішив, що його кинули – і від пережитого стресу втратив голос. Намагаючись помиритися з коханою, він полетів до неї в Іспанію, але його чекав ще один удар – Ава завела роман з тореадором. Засмучений, Френк полетів до Парижа, де зібрався покінчити з собою. Але його наздогнала звістка від Гарднер: все в порядку, люблю, незабаром зустрінемося в Лондоні. Заспокоєний, він повернувся в США – і вдруге був знищений: зі сторінок однієї з бульварних газет на нього дивилася Ава, обіймаючи Річарда Гріна. Через тиждень у пресі з’явилося повідомлення про те, що Синатру відвезли до лікарні: передозування снодійного, імовірно – спроба самогубства. Сам співак мляво розповідав щось про алергію на снодійне, але йому ніхто не вірив. Особливо, після того як один з друзів Синатри розповів світові про те, що за кілька днів до отруєння, він, зайшовши в гості до Френка, застав страшну картину: Сінатра в стані напівнепритомності лежав біля газової плити, засунувши голову в духовку. ” Якби я прийшов пізніше – його б уже неможливо було врятувати “, – коментував приятель. Друзі та знайомі Сінатри писали Аві: “Приїжджай, або він точно себе вгробить “. Та мовчала доти, поки вже Синатру випадково не знайшли в ліфті чужого будинку – з перерізаних ран щосили юшила кров.

“ДВІЧІ Я БУЛА ЗАМІЖНЯ, АЛЕ НІКОЛИ ТАК ДОВГО”

 

Ава здалася. Вона не тільки приїхала до Голлівуду, але навіть погодилася вийти за Френка заміж. Ненсі, хоч все ще любила чоловіка, але дала розлучення легко. Вона хотіла тільки одного – щастя для Френка. Через добу після розлучення закохані спробували розписатися, але їм призначили випробувальний термін – кілька місяців. Нормальним людям ці місяці здалися б кошмарним сном: темпераментні Френк і Ава від обіймів легко переходили до скандалів. Він хапався за рушницю, погрожував пристрелити її і себе, вона у нападі ревнощів викинула у вікно обручку – його подарунок. Френк був вражений до глибини душі. Він запив.

Омріяна реєстрація шлюбу не додала спокою в їхні стосунки. Вони ревнували один одного до всього, що рухається. Доходило до того, що, побачивши в залі яку-небудь з колишніх коханок Сінатри, Ава налітала на чоловіка з кулаками: “Ти запросив сюди цю повію ! ” А темпераментний Френк взагалі приревнував дружину до … власної колишньої коханки Лани Тернер. Лана, подруга Ави, прилетіла до неї, щоб розповісти про віроломство свого чергового коханця – Фернандо Ламас. Втішаючи подругу, Гарднер тримала її в обіймах і ніжно гладила по голові. Побачивши таку картину, палкий Сінатра неправильно зрозумів ситуацію і зі скандалом викинув гостю з дому.

Вони сварилися і мирилися постійно. Френк ніяк не міг пережити той факт , що “годувальником” в будинку є не він, а дружина. Кар’єра Ави йшла вгору, його ж – незважаючи на те, що голос повернувся – котилася вниз. Ава знала, що Френк поклоняється їй як богині – у своєму кабінеті він розмістив цілу колекцію її фотографій, яку освічувало м’яке, майже церковне світло. Одного разу у нападі ревнощів він порвав своє улюблене фото на шматки, а потім повзав по підлозі, намагаючись зібрати і склеїти шматочки. Але з ним було важко. До того ж невдачі в кар’єрі відбивалися на його самопочутті. Він домагався ролі у фільмі ” Відтепер і на віки віків”, а на нього дивилися, як на ідіота. Дійшло до того, що горда Ава, яка ніколи ні у кого нічого не просила, подзвонила продюсеру Кону: “Благаю вас, дайте цю роль Френку. Інакше він уб’є себе ” .

Проте шлюб уже був на грані розриву. На першій річниці весілля Гарднер пожартувала: “Рік ! Я двічі була заміжня – але ніколи так довго!” Почувши це, Сінатра ледь стримав сльози. Його кохана, безсумнівно, збиралася його покинути… Так воно і сталося: тільки Френк поїхав на зйомки “Відтепер і на віки віків “, вона завела роман з тореадором .

 

“НІКОГО В ЖИТТІ Я НЕ ЛЮБИЛА ТАК, ЯК ФРЕНКА…”

Сінатра втратив любов, але повернув собі популярність . “Відтепер і на віки віків ” приніс йому ” Оскара ” за кращу роль другого плану, повернулася колишня слава ” співака №1″. Кілька років невдач здалися жахливим сном в біографії великого Сінатри. Після Ави у нього було безліч жінок – у тому числі Мерилін Монро, Міа Ферроу і Глорія Вандербільт. Але такого шаленного, спопеляючого кохання більше не було. Втім, навіть після розлучення, що відбулося тільки в 1957 році (5 окремо прожитих років Френк ще на щось сподівався ), Френкі і Ава час від часу продовжували зустрічатися. Папарацці то “засікали ” їх, що приїхали інкогніто в маленький готель, то фотографували Синатру, який пристрасно цілує якусь незнайомку. Після проявлення і збільшення фото, з’ясовувалося, що ” незнайомка ” – це Гарднер.

У середині 60 -х вони розбіглися остаточно. У Ави було ще багато романів, але заміж вона більше так і не вийшла. Френк же, навпаки – був ще двічі одружений. Він пережив головну любов свого життя на 8 років і помер у 1998 році на руках у Барбари Маркс, своєї четвертої дружини. Але, у легенд свої закони: в пам’ять нащадків все одно врізався не сивочолий старець під руку з доброзичливою блондинкою, а палкий, шалений італієць, що вмів не тільки солодко співати про любов, але і пристрасно любити “найкрасивішу жінку світу” – Аву Гарднер. Вона ж на схилі років визнала: “Нікого в житті я не любила так, як Френка” …

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Використані матеріали із відкритих джерел.