додому Новини Хочу здати кров: що потрібно знати

Хочу здати кров: що потрібно знати

1203

Сьогодні нашим захисникам як ніколи потрібна наша допомога. Тому люди окрім фінансової чи волонтерської підтрики також йдуть здавати кров для поповнення запасів на випадок потреби. Команда ДонорUA поділилась інформацією про те, хто може стати донором та що потрібно знати про процес здавання крові. 

Хто може стати донором крові?

Донорами крові в Україні можуть бути здорові люди віком від 18 років і вагою від 50 кг . Здорова людина – це та людина, яка не має протипоказань. Якщо вам властиві хронічні захворювання, приймаєте ліки, стоїте на обліку – ви не можете бути донором тимчасово або взагалі.

Протипоказання щодо донорства

Їх поділяють на тимчасові та абсолютні. Рекомендуємо обов’язково з ними ознайомитися. Навіщо такий великий список протипоказань? Це – турбота про донорів. Працює принцип «не нашкодь собі». У разі підвищеної температури чи хронічного захворювання організму, людині потрібен відпочинок і лікування, а не навантаження. Турбуймося спочатку про свій стан здоров’я, а вже потім — рятуймо інших!

Якщо ви не знайшли у себе протипоказань, то донорство – для вас. Звертаємо увагу, що список — це основа. У ньому далеко не всі випадки, через які не поділитися благодійно кров’ю. Сумніваєтеся та хочете уточнити інформацію – пишіть/дзвоніть нам. Ми підкажемо всі деталі.

Як дізнатися, де та кому здати кров?

Потрібно обрати центр крові чи конкретного реципієнта та запланувати донацію на зручний для вас день і час. Планування донацій у персональному кабінеті зроблено для вашої зручності, тому що синхронізації календаря з центрами крові наразі немає.

Щоби піти на процедуру, вам не потрібно здавати жодних аналізів чи приносити медичні довідки! Можете поділитися кров’ю навіть у тому випадку, якщо не знаєте свою групу. У центрах крові роблять медогляд і визначають її. Пропонуємо ознайомитися з процедурою тут.

У Тернополі ж можна зареєструватися в електронній базі донорів крові.