додому Головні “Гірська жінка: на війні” – чергова українська прем’єра

“Гірська жінка: на війні” – чергова українська прем’єра

1003

Ризикує всім, аби захистити природу Ісландії. “Гірська жінка: на війні” – стрічка втілена разом у копродукції ( спільному виробництві фільму) з Ісландією, Францією та Україною. Вже цього тижня вона вийде в українському прокаті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тернопільські семикласники знялись в українському повнометражному фільмі “Фокстер і Макс”

Її називають “Горянка”. Вона ризикує всім, аби захистити природу Ісландії. Хатлі веде свою війну з місцевим алюмінієвим заводом, який загрожує екології. Однак її методи боротьби порушують закони країни. Та в одну мить їй потрібно вибирати. Адже, як і в будь-якої жінки, у неї теж є свої мрії.

В її житті з’являється можливість взяти дівчинку-сироту з Донбасу. Саме з цього моменту стрічка набирає українського відтінку і додає особливостей до інтернаціональної співпрацю Ісландії, Франції та України.

Не менш характерним у стрічці є поєднання українсько-ісландських мотивів у музиці. За це світова прем’єра на цьогорічному Каннському кінофестивалі здобула нагороду.

-Частина фільму знімалася в Україні. Причому не тільки та частина, яка як би показує Україну. І частина Ісландських епізодів знята у нас. За кадром працювала українська група знімальна, в кадрі були українські актори, як дорослі, так і діти – чудові, талановиті. І мені здається невипадковим, що фільм в Канах отримав приз саме за музичне вирішення, оскільки саме в цьому елементі було найбільше українського прояву.

Ще чимало українських кінопрем’єр слід очікувати глядачам, запевняють кінематографи. А вже протистояння однієї людини з проблемами людства у фільмі «Гірська жінка: на війні» можна побачити в українському прокаті з 16 серпня.