додому Головні Гроші вкладникам компанії “Хелікс” можуть повернути

Гроші вкладникам компанії “Хелікс” можуть повернути

1801

Гроші вкладникам компанії “Хелікс” можуть повернути, заявив сьогодні на брифінгу начальник Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Олександр Богомол. Головне – звернутися в поліцію із заявою. Нагадаю, у неділю, 4 грудня, Тернопільський міськрайонний суд проголосив ухвалу у справі шахраїв піраміди “Хелікс”. Один із організаторів шахрайської схеми вже вніс заставу – 5 мільйонів гривень, ще двоє знаходяться під вартою. Сума матеріальної шкоди, завданої потерпілим учасниками фінансової піраміди вже перевищує чотири мільйони гривень. Проте, надходять нові заяви потерпілих, відповідно ця сума постійно зростає.

– За матеріалами СБУ, 18.01.2016 нами було порушено кримінальне провадження за статтею 190 частиною 4 – це шахрайство в особливо великих розмірах, а також 209, частиною 2 – це легалізація коштів, здобутих злочинним шляхом, відносно представників такого підприємства, як воно правильно називається – ТОВ “Хелікс Кепітал Україна”, – коментує начальник Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Олександр Богомол.

Карного провадження не могли порушити раніше через відсутність звернень від постраждалих. Проте у поліції розуміли, що фінансова піраміда, швидше за все, розпадеться, як і попередні, каже Олександр Богомол. Тому працівники поліції розпочали документування діяльності керівників “Хеліксу”. Реформування поліції не дало можливості зробити це за короткий термін, тому активну оперативно-пошукову діяльність розпочали лише у травні-червні.

– Затримано 3 осіб порядку 208 кримінально-процесуального кодексу, вони взяті під варту. Вчора керівник фінансової установи був випущений під заставу 5 мільйонів гривень, застава була визначена судом, на сьогоднішній день він знаходиться в Києві, проводяться заходи по фіксації електронного засобу контролю для того, щоб ми могли контролювати його пересування. Двоє інших підозрюваних знаходяться під вартою – 2,5 мільйони і мільйон гривень, визначених заставою, поки що не внесли, – каже Олександр Богомол.

Поліція арештувала усі банківські рахунки трьох затриманих та нерухоме майно, каже Олександр Богомол.Також під час обшуків у трьох затриманих організаторів піраміди було вилучено 515 тисяч доларів і 30 банківських карток, накладено арешт на 5 квартир та два будинки підозрюваних, які розташовані в Києві, Хмельницькому та Ковелі, а також автомобілі преміум-класу. Після того, як встановлять суму, арештовану у банках, стане зрозуміло, скільки ошуканих вкладників зможе отримати свої кошти.

Нагадаємо, усіх потерпілих від шахрайської схеми громадян правоохоронці просять телефонувати у Тернопільський відділ поліції за номером (0352) 27-11-70. Мешканці віддалених населених пунктів чи інших областей можуть звернутися у місцеві відділи чи відділення поліції або письмово на ім’я начальника ГУНП в Тернопільській області за адресою м. Тернопіль вул. Валова 11.