додому духовність Гості зі східних областей України побачили на Тернопільщині унікальну шопку

Гості зі східних областей України побачили на Тернопільщині унікальну шопку

459

J5f8-DdB5E0Учні і вчителі зі східних областей України – Біловодського району Луганської області, з Лисичанська і прифронтових сіл – 8 січня, на свято Собору Пресвятої Богородиці, прибули у колегіум «Знамення», що в Марійському духовному центрі Зарваниця.

Тут для них провели екскурсію, розповіли про заснування Зарваниці та пояснили, чому під час Різдвяних свят ми вітаємось християнським привітом: «Христос Рождається!»

«Усі були вражені духовною величчю, красою чудотворного місця, засніженим лісом, святково прикрашеними храмами, – розповідає Анна Зварич, директор колегіуму для дівчат «Знамення». – Вони із захопленням оглядали різдвяні шопки: у підземній церкві Марійського духовного центру (шопку з механічними фігурами “Ангельське містечко”), неподалік хресної дороги під лісом унікальну шопку із живими звірятами та найбільшу шопку у Зарваниці на території парафіяльної церкви, яка виконана у гуцульському стилі, а фігурки основних персонажів одягнені у вишиванки».

Гості перебували і на різдвяному дійстві – вертепі, який інсценізували брати-семінаристи Тернопільської вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосипа Сліпого.

UbRu1kmhzG0

Також відвідали гості і колегіум для дівчат «Знамення». Працівники та колегіантки зустріли їх традиційними українськими колядками. Uiljpyhxr9A«Ми надзвичайно щасливі, не шкодуємо що подолали понад тисячу кілометрів. Все що ми побачили, що пережили – це надзвичайно», – ділились діти.

Гостям на згадку у Зарваниці подарували невеликі різдвяні подарунки: молитовники, вервиці, патріотичні файнички, буклети про Зарваницю і про колегіум, повідомляє прес-служба Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.