Головна Головні Голосування за генплан депутати міської ради перенесли на місяць

Голосування за генплан депутати міської ради перенесли на місяць

557

vlcsnap-2016-04-21-18h01m48s276Генеральний план міста на черговій сесії Тернопільської міської ради депутати не розглядали. Його затвердження відклали на місяць, за цей час його доопрацюють. Проте без обговорень народні обранці проголосували за зміни до бюджету міста. 

Право першого виступу на сесії дали представникам громади. Так, на свою проблему скаржились пайовики недобудованого Щепановським будинку, що на проспекті Степана Бандери. Люди ведуть будівництво за власний рахунок, проте не мають до будинку заїзду. З одного боку він проходить повз раніше збудовані житлові будинки, а з іншого – проїзд можливий лише через територію “Зеленбуду”.

– Маючи землю, яка не має під’їзду до нашої території, ми не в силах будувати будинки дальше. 220 людей, кинуті Щепановським, сьогодні у відчаї. Тому що вони не можуть добудувати цей будинок – один, другий і третій. На третьому будинку взагалі бур’яни ростуть.

Депутати прийняли рішення рекомендувати “Зеленбуду” укласти з пайовиками договір тимчасового використання дороги, аби ті могли проїжджати їх територією до закінчення будівництва. З понеділка запрацює і робоча група, яка шукатиме шляхи вирішення проблеми. Розгляд інших питань, які пропонувала депутатам розглянути громада міста, затягнулись на понад годину. Врешті, повернувшись до порядку денного, додаткові кошти з бюджету міста депутати направили для потреб житлово-комунального господарства. Понад 2 мільйони піде на освітлення міста, вартість якого здорожчала. Також гроші виділили на встановленя обмежувачів руху, так званих лежачих поліцейських, та для рекультивації земель учасникам АТО, що на вулиці Микулинецькій. Кошти отримає і освіта.


– Ми змушені витрачати з місцевого бюджету майже 7,5 мільйонів гривень на виплату заробітної плати, енергоносії, стипендії профтехосвіті, профтехучилищам, які не є власністю міста, які держава просто відмовилась фінансувати і замість того, щоб спрямувати 7 мільйонів на ремонт доріг, дворів, дитячих садочків, ми змушені ці кошти витрачати на фінансування профтехосвіти, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Окрім цього виділено гроші для погашення заборгованості із зарплати вчителям – 3 мільйони 600 тисяч гривень. Це теж кошти, які недонадійшли із держбюджету. Додаткове фінансування отримають для ремонтів три дитячі садочки, школи, Галицький коледж. Трохи більше 2 мільйонів отримає відділ охорони здоров’я – аби видати зарплати лікарям. На наступне пленарне засідання перенесли затвердження генерального плану міста. Він вже готовий, запевняє міський голова, при його створенні було враховано 90% пропозицій громадськості.

– Враховуючи те, що депутати попросили кожен на свому окрузі окремо проговорити генплан, визначити, можливо, якісь проблемні моменти. Тому було прийнято рішення зараз протягом місяця часу депутатам попрацювати в себе на окрузі, місяць часу буде на узгодження, можливо, будуть проблемні моменти або непорозуміння, узгодити їх і винести на узгодження генеральний план, – каже Сергій Надал.

Також депутати звернулись до Кабінету Міністрів і Верховної ради України, аби ті дозволили органам місцевого самоврядування самостійно встановлювати тарифи на тепло та гарячу воду.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here