додому АТО Французька допомога – українським військовим

Французька допомога – українським військовим

406

vlcsnap-2014-10-14-16h48m06s91Французька допомога – українським військовим. Ще 10 тонн гуманітарного вантажу передали іноземні благодійники до Тернополя. Завдання української сторони – забрати, розмитнити і розвезти вантаж. Його вартість в рази перевищує затрати на перевезення, але саме за грошима часто затримка. Перевезенням роками займається Міжнародний Центр впровадження Програм ЮНЕСКО. До доброї справи долучилось і громадське об’єднання “Самопоміч”. Завдяки цьому такі гуманітарні вантажі зможуть привозити щомісяця. Тим паче, що тепер серед отриманих речей – допомога для бійців АТО.

– Це куртка пожежників Франції. Якщо ми її передамо в зону АТО, вони собі можуть познімати ці всі ліпучки, щоб не відсвічувались, але досить якісна шкіра, яка не пропускає вологи. Пожежники в ній йдуть прямо в вогонь. Думаю, нашим солдатам, які сидять в окопах, буде дуже зручно в них, бо вони мають ще й зимові підкладку, – розповідає  директор Тернопільського обласного відділення Міжнародного Центру впровадження Програм ЮНЕСКО віталій Семенюк.

Відколи в Україні – неоголошена війна, серед гуманітарних вантажів все більше передач для наших військових. Так, не словом, а ділом, українцям допомагають французи. Збирають важливі, а часом недоступні для нас речі, нам же пропонують лише приїхати й забрати. Попередній вантаж в основному потрапив до Львівського госпіталю. Цей, 10-тонний, отримає Харківський шпиталь, бійці АТО, їх сім’ї тут, переселенці, люди з обмеженими можливостями, які звернуться за допомогою, адже серед гуманітарної допомоги -функціональні ліжка, інвалідні візки, ходуни, крісла-туалети, милиці, медичне обладнання, медикаменти, теплий одяг і взуття для військових. Товару на півтора мільйона гривень, каже Віталій Семенюк.

– Беручи до уваги, що одне функціональне ліжко коштує близько 2 тисяч доларів, а їх є тут 30 чи 40, то вже можна порахувати, не говорячи вже про спеціальні інвалідні візки-трансформери, які взагалі не випускаються в Україні. Вартість такого візка – 20 тисяч грн, – каже Віталій Семенюк.

Перевезенням вантажів роками займається Міжнародний Центр впровадження Програм ЮНЕСКО. Тепер ініціативу підтримало громадське об’єднання “Самопоміч”, тому гуманітарні вантажі планують возити щомісяця.

– В нас виникла ідея зробити концерт гуртів “Тріода” і “Дзідзьо” і всі кошти від цього концерту, абсолютно ніякого нема заробітку, були направлені бійцям АТО, за них закупляються зимові речі бійцям, за них ви бачите фуру, яка стоїть за мною, – говорить заступник голови Тернопільського міського осередку ГО “Самопоміч” Олег Нитка.

Волонтери дякують тернополянам, які купили квитки, адже коли мова йде про українських бійців, ні заробітку, ані піару на них бути не може. Кому з військових дістанеться вантаж не знають. Хочуть просто підтримати тих, хто зараз за нас десь там, на передовій.

– Об’єднання “Самопоміч” підтримує тернополян і зокрема, зараз один з тернополян, ви знаєте, що це не липовий воїн, який десь там, а Тарас Пастух на передовій, в Дебальцево, в гарячій точці. І навіть в розпал виборчої компанії ви не бачите його ні в Тернополі, ні на ефірах, ні на радіо. Всю інформаційну кампанію за нього роблять його друзі… Звичайно хотілось би допомогти тернополянам, але всі прекрасно розуміють, що нема такого поняття на війні, якщо він воює за Україну, значить він наш, – каже Олег Нитка.