додому Новини Електронною звітністю користуються дедалі більше підприємців

Електронною звітністю користуються дедалі більше підприємців

362

Дедалі більше тернопільських підприємців використовують електронну податкову звітність. Комп'ютеризована система має чимало переваг перед папепровою. Це насамперед зменшення документообігу, спрощення процедури подання звітності до органів Міндоходів та конфіденційність інформації. Звітність, надіслана до Міндоходів електронною поштою, не потребує дублювання на паперових носіях та їх зберігання.

Однією з головних умов створення легітимного документообігу між підприємцями та органами Міндоходів є застосування електронного цифрового підпису, підтвердженого посиленим сертифікатом. Одержати такий сертифікат  можна в акредитованому центрі сертифікації ключів електронного цифрового підпису.

– На Тернопільщині діє два таких місця реєстрації – 1-ий це у Тернополі на вулиці Білецькій, 1, це приміщення ЦОП 1-ий поверх, ліве крило, каб. 122. Друге таке місце – це у Чорткові, вул.Шевченка 23, 1 поверх, каб.10. Після того, як підприємство отримало електронний цифровй підпис, необхідно отримати програмне цифрове забезпечення, за допомогою якого можна направляти електронну звітність. Для зручності платників на сайті Міндоходів та зборів розміщена безкоштовна програма, яка дозволяє і друкувати, і шифрувати, і направляти до Міндоходів та зборів, – пояснює заступник начальника управління ІТ та обліку платників ГУ Міндоходів у Тернопільській області Наталя Солтис.

Далі необхідно укласти договір з органами доходів та зборів за місцем реєстрації, для зручності працює сервіс для дистанційного укладення договорів. Кількість платників, які надсилають податкову звітність і реєстри податкових накладних в електронному вигляді, з кожним місяцем зростає. У Тернопільській області податкову звітність через Інтернет подають понад 99% платників ПДВ, 96% платників податку на прибуток та більше 73% платників єдиного податку.