додому Новини Економіка України в 2014 році зростати не буде – Міністерство фінансів

Економіка України в 2014 році зростати не буде – Міністерство фінансів

545

Оцінки стану справ в українській економіці сьогодні коливаються у діапазоні між "катастрофічним станом" та "контрольованою ситуацією". У Міністерстві фінансів відверто попереджають, що економіка країни в 2014 році зростати не буде. На ціни впродовж року впливатиме ослаблення гривні і зростання вартості газу і тепла. Урядовці кажуть про затягування поясів для українців, а експерти шукають можливі шляхи виходу з економічної кризи.

"Державну казну розкрадено, країну доведено до банкрутства", – про це після минулотижневої зустрічі із представниками міністерства фінансів, НБУ та Державного казначейства, заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк. Про катастрофічність ситуації в українській економіці говорив і виконувач обов'язків президента Олександр Турчинов. Та чи насправді все так погано? Про це напередодні говорили молоді вчені та науковці з усієї України та з-за кордону. Питання активно обговорювали під час Міжнародної конференції у Тернополі. Вели мову про стабілізацію української гривні, збільшення доходів до держбюджету, залучення потужних інвесторів. Проте, без міжнародного кредитування існувати далі українська економіка не зможе, переконані учасники конференції з Угорщини.

– Кредитування є дуже важливим питанням розвитку економіки і, як ми знаємо, сама розвиненіша держава – США – також живе на кредитах,  
всі працюють на кредитах, і так розвивається фірма. Єдине питання, чи ці кредити використовуємо у правильному напрямку чи в неправильному. Для цього треба, щоб в Україну і міжнародні експерти приїжджали,  допомогали і проказували напрямок праці, – вважає економіст з Будапешта Ігор Онищук.

Угорці діляться досвідом своєї країни з українськими урядовцями:

– Угорський Уряд прогятом минулого року випустив державні облігації в рорзмірі 2 мільйряди доларів, і ці облігації купили американські інвестори, і таким чином зростає економіка Угорщини, – розповідає Ігор Онищук.

Чимало молодих науковців та аспірантів готові запропонувати реальну допомогу владі. Ірина Бардин досліджує тему відсоткової ставки, результати роботи і пропозиції для країни – менше споживати, більше виробляти свого… Тільки чи готовий хтось послухати???

– На жаль, останніми роками не було прецендентів, щоб використовували наші вміння. Сподіваємось, що можливо нова влада дослухається, візьме до уваги, бо дуже багато є дисертаційних досліджень. Ми, молоді аспіранти, працюємо в тому руслі, шкода, коли вони пиляться на полках і не несуть жодного практичного наповлення, – говорить аспірант та викладач Львівської комерційної Академії Ірина Бардин.

Також під час конференції молоді вчені пропонували залучити для порятунку економіки України гроші із іноземних рахунків Віктора Януковича та його оточення. Жартома говорили й про те, аби на допомогу Україні "скинулися" по мільярду доларів 10 найбагатших українських олігархів. Тим часом українська влада попереджає про можливі труднощі та затримки у виплатах заробітних плат, пенсій та соціальних виплат.