додому благоустрій Еко-готелю у парку Національного відродження таки не буде

Еко-готелю у парку Національного відродження таки не буде

517

vlcsnap-2014-11-27-17h21m47s149Сьогодні вранці у парку Національного відродження, де мав постати еко-готель,  працювала техніка. Тернополяни скаржились: тут такому будівництву точно не місце. Пообіді рішенням виконавчого комітету всі раніше надані дозволи на будівництво скасували. Еко-готелю не буде.

Сліди від колес тут ще зовсім свіжі, проте техніки вже нема. Її тут бачив серед інших тернополянин Богдан Будний.

– Тут працював екскаватор, він навантажив камаз, ще приїхав один камаз. Але не вдалося їх тут втримати, і після того як зійшлися люди, камаз з землею від’їхав.

Чоловік мешкає неподалік. Пригадує, колись у цьому парку садив дерева. Тепер боляче дивитись, як його забудовують. На цьому місці у Парку національного відродження міська влада хоче збудувати екологічний готель.

– Це є нормальний європейський досвід, власне, тому було запропоновано зробити перший в Україні екологічний парк-готель. Повністю вся енергетика має вироблятися самостійно, тобто, теплова енергія з теплових насосів, використання вітрової енергетики, використання енергії сонця, – розказує міський голова Тернополя Сергій Надал.

Але громада проти. Будова – це комунікації, парковки, а призначення парку – зовсім інше. Окрім того, тернополян, які мешкають неподалік, та тих, хто тут гуляє, ніхто не спитав, чи готові вони віддати частину спільної власності та свіжого повітря під готель.


– Екологічно чистий готель має бути збудований на пустирі, обсажений деревами, зеленою зоною і обладнаний елементами відновлювальної енергетики, – пояснює голова громадської ради з питань екологі та ЖКГ Тернопільської міської ради Олександр Філь.

– Тут з парку практично нічого не лишилося, тому що від східного сюди то як не заправка, то якісь магазини то ще щось.Тут позабудовували цілий масив такий житловий, і ще тут будувати готель… Яка різниця? Тут немає різниці, що будувати. Це є місце для дітей, для відпочинку, і ми категорично проти. Якщо мене буде чути наш Надал, наш мер, то, будь ласка, прийміть якісь міри, захистіть хоч маленький кусочок для наших дітей, тому що діти – це наше майбутнє, – каже тернополянка Галина.

– Якщо не буде згоди громади, ніхто там цей готель будувати не буде. Якщо не зможуть переконати, довести його необхідність, готель там будуватись не буде. Будуть пропонуватись якісь інші варіанти. Зараз роботи призупинені, ніхто їх робити не буде, – пояснив міський голова Тернополя Сергій Надал.

– Ми готові тут поставити тренажери, це масова практика, щоб люди тут займалися, засадити тут дерева. І громадськість готова за свій кошт це зробити. Але треба зупинити це будівництво. Відмінити це рішення по виділенні цієї землі, і якщо є забудовник – йому виділити в іншому місці, – говорить тернополянин Степан Будний.

Еко-готелю у Тернополі таки не буде. Про це стало відомо сьогодні пообіді. На позачерговому засіданні виконавчого комітету міської ради скасували всі раніше надані дозволи на будівництво. Влада міста каже, думку громади почули.

– Ми вивчили питання будівництва еко-готелю в парку Національного відродження, розібралися. І сьогодні, враховуючи лист-звернення КП “Тернопільбудінвестзамовник” виконавчий комітет зібрався позачергово. Сьогодні прийнято рішення, яким ми скасували видані раніше містобудівні умови на початок будівництва еко-готелю в Парку Національного відродження на вулиці 15 Квітня. І я особисто вважаю, що на цьому місці в наступному році має з’явитись новий сучасний дитячий або спортивний майданчик, – каже Сергій Надал.