додому Новини Двомовну книгу із оповіданням Василя Єрошенка презентували у Тернополі

Двомовну книгу із оповіданням Василя Єрошенка презентували у Тернополі

1118

Двомовну книгу із оповіданням Василя Єрошенка презентували у Тернополі. Твір із мови есперанто на українську переклав есперантист Віктор Паюк. Тепер нарис про життя корінного народу півострова Чукотка можуть прочитати тернополяни.

– Це про те, як хотіли чукчів навчити комунізму. А чукчі кажуть: а в нас комунізм вже і так є. В них є свій ще комунізм, який з феодальних часів залишився, коли комуна разом заробляє, і разом те все розподіляє як Лєнін чи Карл Маркс придумали собі, як це має бути. Але в них був справжній комунізм. Тільки без цієї назви комунізм, – розповідає перекладач, есперантист Віктор Паюк.

Антикомуністичний твір, який свого часу у Радянському Союзі навіть не хотіли видавати, переклав есперантист Віктор Паюк. Аби презентувати тернополянам двомовне книжкове видання – мовою есперанто та українською – чоловік прилетів із Чикаго.

Василь Єрошенко – сліпий український есперантист, який завдяки цій мові об’їздив увесь світ. Перша подорож двадцятирічного юнака була від Москви до Лондона. На кожній великій станції його зустрічали колеги-есперантисти. Далі письменник довший час жив у Японії та Китаї.

Також – Таїланді, Бірмі, побував і у країні чукчів на Чутці. Там написав цілу збірку оповідань про їх життя. Найвідоміше із них – “Шахова триходівка”, завдяки перекладу Віктора Паюка, тепер зможуть прочитати і українці.

До слова, твір у книжковому двомовному варіанті бачить світ вперше.