додому суспільство Два рекорди України встановили студенти під час фестивалю «StudFest-2013»

Два рекорди України встановили студенти під час фестивалю «StudFest-2013»

562

Два рекорди України – «Найдовша шпаргалка» та «Найбільше студентів у тролейбусі» – встановили цими вихідними у Тернополі. Майже 200 учасників студентського фестивалю «StudFest-2013» з Тернополя, Львова, Рівного та Івано-Франківська змагались за кубок Студентської столиці. Фестиваль відбувався у рамках проекту «Тернопіль – студентська столиця України» і вперше – у такому масштабі.

Готувались до «StudFest-у 2013» понад три місяці. Організатори – активісти "Файного міста" – відзначають: навіть попри дощ, все вдалось. Найбільше студенти пишаються двома рекордами: 195 пасажирів у салоні тролейбуса та найдовша в Україні шпаргалка.  

Вікторія Матвійчук, активістка Тернопільської молодіжної організації "Файне місто": "Шпаргалки готували команди, які до нас приїхали на студентський фестиваль 2013, і ми, оргкомітет. Писали довго ті шпаргалки, особисто я тиждень часу".

Галина Губіцька, активістка Тернопільської молодіжної організації "Файне місто": "Я не вважаю, що з української мови треба робити дуже багато шпор, тому що вона наша рідна, але зробимо акцент на нашій рідній мові. Щоб ще краще її знали, переписуючи шпори.
– Яка тема на вашій ділянці?
– Це іменник і всі його види, і найдовші, я вам скажу, шпори студентів з педагогічного. Філологи постаралися".

На студентський фестиваль до Тернополя приїхали майже двісті учасників з Рівного, Івано-Франківська, Львова.

Олег Дохняк, учасник фестивалю «StudFest-2013» з Івано-Франківська: "В Франківську започатковуються такі заходи, в нас є певний досвід започаткування, але в таких масштабах Франківська, такий невеликих компаніях, а от щодо рекордів, то треба подумати, може, щось таке оригінальне придумаємо, щоб втілити в життя".

Кожна команда-учасниця «StudFest-у-2013» готувала щонайменше 750 шпаргалок розміром 9,5 на 6,5 см. Усі шпори учасники склеїли скотчем.

Леся Маньковська, журналіст: "Шпаргалка протяжністю від Надставної церкви і вздовж усієї Набережної – рекорд найдовшої шпори в Україні встановлено тут, в Тернополі".

До цього, розповідає представник Книги рекордів України, подібних рекордів у нашій державі не було.

Петро Федчишин, представник Книги рекордів України: "По вчорашньому рекорду нам вдалось розмістити 195 студентів в одному тролебусі, цей рекорд є унікальний і він зареєстрований вперше на території України. Сьогоднішній рекорд ми зараз якраз фіксуємо і це має бути найдовша шпаргалка України. Цей рекорд також є унікальним і раніше на нашій території не встановлювалось".

Усі рекордні речі, що залишаться після фестивалю, розмістять у студентському музеї.

Рустам Ергешов, голова громадської молодіжної організації "Файне місто": "Ми хочимо започаткувати студентський музей в нашому місті, зараз шукаємо місце підходяще. В нас вже є карикатури з інших міст з усіх університетів, вже є шпаргалка, також ми думаємо, що студенти, які будуть приїздити з інших міст будуть щось привозити".

Наступний масштабний студентський захід – "Студентську добу" – "Файне місто" планує організувати в Тернополі 17 жовтня.