додому Новини Два нових відділення відкрили у перинатальному центрі “Мати і дитина”

Два нових відділення відкрили у перинатальному центрі “Мати і дитина”

411

Два нових відділення анестезіології та інтенсивної терапії, а також інтенсивної терапії новонароджених відкрили, у перинатальному центрі “Мати і дитина”. Тут надаватимуть висококваліфіковану допомогу жінкам з тяжкою акушерською патологією та дітям, які народилися недоношеними і піддаються високому ризику розвитку різних ускладнень. Відділення забезпечені необхідною матеріально-технічною базою, яка потрібна для порятунку життя. Зокрема, в пологовому будинку тепер використовують сучасні апарати ШВЛ, які допомагають стабілізувати дихання пацієнта. Більше бачила наша Юлія Пацкаль.

Кваліфікована команда центру “Мати і дитина” вже сьогодні надає невідкладну допомогу дітям з різною перинатальною патологією.

“Десь більше 12-ти років ми чекали, що зробимо дитячу реанімацію інтенсивної терапії. Тому ці умови, на які чекав весь колектив, ці робочі місця, вони були важливі”, – розповів нам Віктор Овчарук, генеральний директор Тернопільського обласного клінічного перинатального центру “Мати і дитина”

Під особливою ​​увагою знаходяться діти, які з’явилися на цей світ передчасно і піддаються високому ризику розвитку різних ускладнень. Зберегти життя маленьких пацієнтів фахівцям допомагає сучасне інноваційне обладнання.

“Обладнання з консолями, з підведенням кисню, з повітрям, з відповідним тиском, компресором, кувезами, апаратами ШВЛ, моніторами. Є все спостереження, яке можна розмістити для неінвазійної та інвазійної терапії новонароджених діток”, – зазначив Віктор Овчарук.

“Із року в рік, враховуючи реалії сьогодення, відсоток передчасних пологів в структурі пологів перинатального центру зростає”, – додала Ірина Грабчак, завідувачка післяпологового відділення спільного перебування матері та дитини.

Поряд також запрацювало відділення анестезіології та інтенсивної терапії, де надаватимуть необхідну кваліфіковану допомогу жінкам, забезпечать догляд після акушерських та гінекологічних оперативних втручань. Для швидкого реагування медперсоналу, усі зали розмістили на одному поверсі, а саме: пологовий блок, операційні, дитячу і дорослу реанімації.

“Перинатальний центр є сьогодні закладом третинного рівня, єдиним в області, який несе відповідальність за всі складні випадки жінок, котрі поступають з патологіями. Всі дітки, які народжуються передчасно тут в перинатальному центрі – вони мають право на життя і для нас це важливо”, – розповів Віктор Овчарук.

“Коли люди бачать, як щось відкривається, як люди вкладають в розвиток – це  дає надію на те, що тут буде робота, не потрібно буде виїжджати. Тут можна народжувати якісно в прекрасних європейських умовах”, – додав Володимир Болєщук, перший заступник голови Тернопільської обласної ради.

Центр “Мати i дитина” – єдиний в області заклад III рiвня акредитацiї акушерсько-гiнекологiчної та неонатологiчної допомоги. Сюди скеровують на лікування та розродження вагітних з групи високого акушерського ризику: пацієнток із захворюваннями серцево-судинної системи, легень, нирок, ендокринними хворобами, неврологічними порушеннями, також тих, хто має рубці на матці, багатоплідну вагітність, звичне невиношування, ускладнений перебіг вагітності.