Головна Головні Другу хвилю захворювання на грип та ГРВІ прогнозують епідеміологи на кінець січня...

Другу хвилю захворювання на грип та ГРВІ прогнозують епідеміологи на кінець січня – початок лютого

146

Другу хвилю захворювання на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції прогнозують епідеміологи на кінець січня – початок лютого. Проте, згідно зі статистикою попередніх років, вона буде менш потужною, ніж перша. З початком року кількість хворих на грип та ГРВІ зменшилась. Всього за минулий тиждень за медичною допомогою звернулось більше трьох тисяч мешканців області.

5% мешканців області вже захворіли на гострі респіраторні вірусні інфекції цього епідсезону. У 38 пацієнтів був підтверджений діагноз “грип”.

– Випадки грипу є, вони як і лабораторно підтверджені, так і клінічно виставлені діагнози. Якщо говорити з початку епідсезону, то, в принципі, в нас обстежено 69 осіб і позитивний результат є у 38 осіб, це є грип А. Це є як серед дитячого населення, так і серед дорослого населення. Крім того, у 5 осіб у нас вже є грип А H3N2, тобто, ми можемо вже чітко сказати, що це є циркуляція грипу, – розповідає завідувач відділу епіднагляду, спостереження та профілактики інфекційних хвороб ДУТОЛЦ МОЗ Марія Павельєва.

Ситуація із захворюваністю на грип та ГРВІ на Тернопільщині зараз є нестійкою. Протягом останніх тижнів кількість хворих зменшилась, проте епідеміологи незабаром прогнозують другу хвилю захворюваності.

– Звичайно, що при сезонній захворюваності на грип та ГРВІ, ми прогнозуємо другу хвилю, яку ми очікуєм, можливо, на кінець січня, початок лютого. Звичайно, друга хвиля, можливо не буде мати такої потужності, такої кількості захворілих, тому що друга хвиля, вона завжди менш інтенсивна, – каже Марія Павельєва.

Єдиним ефективним методом профілактики грипу є вакцинація. Вона здійснюється протигрипозною вакциною, що відповідає прогнозованій циркуляції і містить антигени одразу трьох штамів вірусу грипу. Їх визначають на основі рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я. Імунітет після проведених щеплень утворюється через 2-3 тижні. Проти грипу на Тернопільщині щепилось трохи більше тисячі людей. Вакцини на Тернопільщині вже є, але їх не вистачає.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here