Головна Головні Дострокові парламентські вибори Верховної Ради України відбудуться 26 жовтня 2014 року

Дострокові парламентські вибори Верховної Ради України відбудуться 26 жовтня 2014 року

350

Презид283ент України підписав указ про дострокове припинення повноважень парламенту.

Позачергові парламентські вибори відбудуться в Україні 26 жовтня. Петро Порошенко нагадав, що минув місяць, як розпалася коаліція, нова – не створена. Тож, згідно з Конституцією, він має право розпустити парламент. На думку глави держави, нинішній склад Ради не відповідає політичним вимогам українського суспільства. А вибори – найкращий спосіб люстрації.

– Дорогі співвітчизники! Я вирішив достроково припинити повноваження ВР сьомого скликання. Вибори нового Парламенту відбудуться 26 жовтня 2014 року. Це рішення я ухвалив згідно статтею 90-ю КУ, з урахуванням очікувань переважної більшості громадян України та невиконання власного слова, яке давав балотуючись на посаду Президента. Нагадаю, коаліція розпалася 24 липня, нової, протягом місяця який відведений основним законом не створено. В такому випадку, КУ дає Президенту право розпускати ВР. Цим правом я і скористався. Бо це єдине правильне і відповідальне рішення. Як Президент гарантую, що вибори пройдуть чесно, демократично й прозоро. Закликаю виборців до високої явки, а демократичні політичні сили – до походу на вибори єдиною, потужною проукраїнською та проєвропейською командою. Лише за таких політичних умов ми зможемо змінити країну на краще, – зазначив Президент України, Петро Порошенко

Зміни до закону “Про вибори” народні депутати так і не прийняли. Відтак, не зважаючи на те, що відбулася Революція гідності, загинули сотні людей, українці і далі обиратимуть новий парламент за закритими списками та половину депутатів за мажоритарною системою. Про те чому  так і не вдалося прийняти зміни до закону “Про вибори” у прямому ефірі “ТV-4” розповів народний депутат України Олексій Кайда.

-Не голосували в першу чергу, бо у нас 225 депутатів, які пройшли по списках, а решта мажоритарники. І для того, щоб ухвалити закон треба 226. Добре мажоритарники, які є з демократичної коаліції. Але є ціла купа депутатів-мажоритарників, які кажуть – ні, в нас округи прикормлені, у нас округи вже куплені. Наприклад, вони були в попередній коаліції і десь там Янукович кидав їм ту кісточку, кидав їм там пару мільйонів гривень, щоб вони показали, які вони хороші. І вони зараз надіються на те, що люди  далі купляться або на гречку, або на кусок дороги відремонттованої в селі або на ще щось,- каже Олексій Кайда.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here