додому Головні Договори з оренди землі для підприємців Тернополя будуть продовжувати автоматично

Договори з оренди землі для підприємців Тернополя будуть продовжувати автоматично

825

Близько трьох сотень господарських питань мають розглянути сьогодні депутати на сесії Тернопільської міської ради. Велику частину із них вже вдалось затвердити, попри те, що обранці кілька разів йшли на перерву. Зокрема, своїм рішенням вони підтримали ініціативу міського голови щодо автоматичного продовження договорів з оренди землі для підприємців Тернополя. Також на сесії йшлося і про облаштування відпочинково-рекреаційної зони в районі “Дальнього пляжу”.

Договори з оренди землі для підприємців Тернополя будуть автоматично продовжувати. Таке рішення прийняли депутати міськради. Рішення стосується всіх добросовісних бізнесменів, на діяльність яких не скаржаться контролюючі органи та місцеві мешканці.

– Цей проект рішення стосується автоматичного продовження договорів оренди. Якщо ви пам’ятаєте, ми таку практику започаткували декілька пленарних засідань тому. Ми комісією допрацювали, добавили, що згідно з податком ми продовжуємо цю оренду, щоб депутати чітко бачили, кому воно продовжується. Тобто, якщо в когось є зауваження до якогось підприємства, це зараз можна озвучити або вилучити. Але там таких звернень очевидних на комісію не було, прошу підтримати, гарна ідея, – говорить депутат Тернопільської міської ради Андрій Шкула.

– Передбачено автоматичне продовження тим, хто не допустив порушень діючого законодавства. Тобто навіть якщо ми це рішення приймемо, але ви зможете навести факти, що є порушення, ми маємо право не підписувати цю угоду, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Йшлося на сесії і про облаштування відпочинково-рекреаційної зони в районі «Дальнього пляжу», що на вулиці Чумацькій у Тернополі. Та аби взятися за реконструкцію ділянки, потрібно цю територію закріпити за містом. Депутати таку пропозицію підтримали.

– Це є грантовий проект спільно з польським містом Шувал по транскордонному співробітництву. Загальна вартість проекту становить близько мільйон 250 тисяч євро. – Це та вартість, яка має припадати Тернополю. Загальна вартість 2,5.

Земельну ділянку на вулиці Текстильній депутати своїм рішенням відвели для будівництва пожежного депо. Протиріччя викликало питання про продаж на аукціоні права оренди земельної ділянки несільськогосподарського призначення.

– Питання аукціону вулиця Тарнавського. Гектар землі, який має продатись з аукціону в місті. Куди гроші мають поступити в міський бюджет. Це територія поруч з спортивною школою, з тією трасою, яка має будуватись. Там близько не зелена зона. Яка там зелена зона? Бур’яни, які ростуть, які треба чистити?

Це питання на голосування виносилось двічі, проте більшість депутатів за нього голосувати відмовлялись.

– Ця ділянка виставлялась на аукціон буквально 2 місяці тому. За результатами аукціону переможець конкурсу відмовився сплачувати розмір орендної плати у розмірі 4 мільйони гривень. Тобто рішення про аукціон є сьогодні існуючим, аукціон не відбувся. Для того, щоб він відбувся, треба ще одне рішення сесії. Місто втрачає 4 мільйони.

Зрештою опісля перерви народні обранці одноголосно підтримали це питання. Щоправда, аби мати гарантію прозорості проведення аукціону, запропонували проголосували протокольне доручення, аби в засіданні взяли участь і депутати міської ради.