додому благоустрій До серпня у Тернополі запустять електронну систему спостереження за автобусами

До серпня у Тернополі запустять електронну систему спостереження за автобусами

484

Автоматизовану систему диспетчерського управління в місті запроваджують вже давно. Тепер проект дійде до логічного завершення. Перевізники Тернополя вже закупили близько 70 GPS-приладів, які будуть оголошувати зупинки та інформуватимуть систему про місцезнаходження автобуса. Найближчим часом їх налаштують на роботу.

В управлінні транспорту Тернопільської міськради розповідають, вже завершують роботу над спеціальною комп'ютерною програмою. Рух автобусів у режимі "онлайн" буде доступний для перегляду всім користувачам інтернету. В управлінні переконані, новинка буде корисною для тернополян.

– Я думаю, що десь в межах місяця часу вона появиться в інтернетів. Тоді не тільки тернополянин, а й будь-хто, хто користуються інтернетом, може бачити, як йому заїхати з будь-якої точки чи зупинки у місті Тернополі на будь-яку іншу. З різними пересадками, з різними варіантами, і навіть буде таке, де дешевше і як швидше навіть, – розповідає начальник управління транспорту і зв'язку Тернопільської міськради Ігор Мединський.

GPS-прилади вже придбали перевізники на 30% маршрутних автобусів, а це близько 70 приладів. Тож в управлінні транспорту прогнозують, до серпня цьго року система запрацює у повну силу. GPS вирішить одразу кілька проблем громадського транспорту: зупинки будуть оголошувати, пасажир з допомогою інтернету зможе завчасно спланувати свою поїздку, а для управління – це ще один важіль контролю.

В управлінні транспорту також заявляють: після 21 години автобуси з маршрутів самовільно не з'їжджають з маршрутів. Їх у вечірні години на дорозі стільки, скільки й потребує пасажир. Після 20 години через кожних 20 хвилин по одному автобусу з'їжджає з маршруту. І після 21 години на маршрутній мережі залишається по 2-3 автобуси.

– Якщо в цілому взяти, то не більше 35% рухомого складу залишається на маршрутній мережі. Ну не потрібно стільки автобусів, нема пасажиропотоку такого, автобуси їдуть лише із сидячими тільки пасажирами, навіть якщо інтервал в них є 25, 30, а то і 40 хв. Не треба так забруднювати місто, нехай хоч через ніч відпочине від того чаду, – каже Ігор Мединський.