додому Новини До 1 травня в Україні триває кампанія декларування доходів

До 1 травня в Україні триває кампанія декларування доходів

717

Понад 240 мешканців Тернопільщини вже задекларували доходи, отримані впродовж минулого року, з них більше 130 – ті, що мають право на податкову знижку. Сума задекларованих доходів становить понад 7 мільйонів гривень. Триватиме деклараційна компанія до 1 травня, тобто останній день подання декларації – 30 квітня.

Володимир Брудко, начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів у Тернопільській області: "Декларацію про майновий стан і доходи у цьому році обов’язково слід подати тим громадянам, які отримували протягом минулого року доходи не від податкових агентів. Тобто від нерезидента чи фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність: іноземні доходи, доходи від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав та інше), від надання майна в оренду фізичним особам, доходи у вигляді виграшів у гральних закладах, спадщини чи подарунків, інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу, але не є звільненими від оподаткування".

Також люди зобов'язані подати декларацію про доходи при виїзді за кордон на постійне місце проживання. В головному управлінні Міндоходів у Тернопільській області наголошують: кампанія декларування супроводжується не тільки сплатою людьми податку до бюджету, а й обов’язком держави щодо повернення його частини через застосування платниками податку права на податкову знижку. Аби  зробити декларування зручнішим в управліннях Міндоходів діє електронна система. Люди можуть заповнювати і направляти декларацію про майновий стан та доходи через Інтернет. Для цього платнику потрібно отримати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення.

Володимир Брудко, начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів у Тернопільській області: "Основними перевагами подання звітності в електронному вигляді є економія робочого часу, гарантія автоматичної перевірки підготовлених звітів на наявність помилок, підтвердження доставки звітності, конфіденційність інформації та оперативність обробки отриманої інформації в органах Міндоходів України".

Понад 240 мешканців Тернопільщини вже задекларували доходи, отримані впродовж минулого року, з них близько 20% зробили це за допомогою електронної системи.
 

попередня статтяЩо чекає гривню?
наступна статтяІсторія кохання №1. Федеріко Фелліні і Джульєтта Мазіна