додому Головні Державна підсумкова атестація повертається

Державна підсумкова атестація повертається

994

Державна підсумкова атестація 2023 року буде проводитися для учнів 4, 9 і 11 класів. Її проведуть в українських школах у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Наказ вже опублікували на сайті Міністерства освіти і науки України. За наказом ДПА буде відбуватися у письмовій формі.

Учні 9 класів складатимуть іспити із чотирьох предметів. Обов’язковими предметами для 9 класу будуть українська мова та математика.

Третій предмет для учнів обиратиме педагогічна рада школи (або історія України, або іноземна мова). Четвертий предмет можна буде обрати самостійно. У списку є географія, хімія, фізика, історія України, біологія й іноземна мова. Після 4 класу школярі складатимуть ДПА з математики та української мови. А якщо у класі вивчали мову національної меншини або корінного народу, то іспит потрібно складати і з неї. Іспити для 4 класів проводяться тільки для того, щоб моніторити якість освіти навчального закладу. Одинадцятикласники складатимуть ДПА у формі ЗНО. Учням 11 класів необхідно скласти іспити із таких предметів: Іноземна мова або історія України. Українська мова. Математика. Предмет, який можна обрати самостійно: іноземна, фізика, історія України, хімія, географія.

Також можна скласти іспит із мови національної меншини або корінного народу, якщо вона вивчалася у школі, та якщо один із батьків дав дозвіл та заяву на складання іспиту з цього предмету. Складання ДПА у 2023 році буде першим за кілька останніх років. Нагадаю, з 2020-го учні 4 та 9 класів не писали іспити через Covid-19. А у 2022 році Міністерство освіти та науки України скасувало ЗНО та шкільні іспити навіть для одинадцятикласників через війну Росії проти України.

Зарахування у виші відбувалося за підсумками мультимедійного тесту.