додому Головні День пам’яті Захисників України вшанували в Тернополі

День пам’яті Захисників України вшанували в Тернополі

515
29 серпня в Україні відзначають День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність. Майже 11 років в Україні триває війна. За цей час тисячі хоробрих синів і дочок України полягли внаслідок військових дій. Кожен загиблий на фронті – це неоціненна втрата для країни і для родини героїв.
29 серпня, рівно дев’ять років тому відбулася одна із найтрагічніших подій до лютого 2022 року – Іловайський котел. Українські військові увійшли до Іловайська 18 серпня. Їм вдалося взяти під контроль більшу частину міста, однак 28 серпня воїни опинилися в оточенні росіян. Нашим військовим організували зелений коридор, але окупанти розстріляли українські колони. Вихід із оточення пролягав через соняшникові поля. Тому символ цього дня – саме соняшники. Їх сьогодні у Тернополі поклали до кубів із портретами полеглих героїв.

Галина Цимбаліста – матір загиблого воїна, підполковника Михайла Цимбалісти, який з перших днів російської агресії став на захист східних кордонів України. Жінка розповідає, гордиться сином, бо той брав участь у важких розвідувальних операціях і ключових боях російсько-української війни. Загинув герой під час виконання бойового завдання у ніч з 13 на 14 вересня 2019 року поблизу населеного пункту Павлопіль на Донеччині від кулі ворожого снайпера.

Також у Тернополі з цієї нагоди вшанували воїнів загальнонаціональною хвилиною мовчання.

Також на заході, поруч з портретами загиблих військовослужбовців погасили спеціальну поштову марку “Вічна пам’ять”. Тираж поштової марки — 500 тисяч екземплярів. На конверті зображений соняшник як символ та подяка нашим захисникам. Марка благодійна. Три гривні з кожної перерахують у фонд підтримки дітей, що втратили батьків. Також, щоб вшанувати героїв нашого краю, на Театральному майдані до кубів з їхніми портретами та інсталяції з гільз поклали соняшники.