додому благоустрій Демонтовані аварійні ліхтарі в центрі міста замінять новим освітленням

Демонтовані аварійні ліхтарі в центрі міста замінять новим освітленням

485

Планово демонтують ліхтарі на бульварі Тараса Шевченка, вулицях Качали та Словацького в обласному центрі працівники комунального підприємства "Тернопільміськсвітло". Найближчим часом старе освітлення планують замінити на сучасне, та поки визначаються, який воно має мати вигляд та скільки коштуватиме. Загалом планують демонтувати вісім старих і аварійно небезпечних ліхтарів.

Ці ліхтарі 40 років не тільки освітлювали, але й прикрашали центральну частину міста, зокрема, бульвар Тараса Шевченка та вулиці Качали і Словацького. Їх демонтаж у комунальному підприємстві "Тернопільміськсвітло" пояснюють небезпекою, адже будь-якої миті ліхтар міг впасти і травмувати перехожих. Під час планових перевірок, які проводять щоп'ять років, комунальники виявили – опори поржавіли. Тому і вирішили замінити раритетні ліхтарі на нове освітлення.

– Ставити нові опори недоцільно, вони будуть мішати на вулиці, по тротуарах і так дальше, тут трохи незручності є. Ми думаєм дати по фасадах будинків деякі світильники і зробити розтяжки, щоб освітити вулицю, яка йде на бульварі Шевченка. З двох сторін вона має таке відгалуження, щоб було гарно, красиво освітлено аж до вулиці Богдана Хмельницького, – розповідає директор КП "Тернопільміськсвітло" Олег Лехіцький.

Яким саме має бути нове освітлення, комунальники остаточно поки не вирішили хоча варіантів мають багато.

– В нас є проектна організація, проектна група, яка тим займається. Ми вже маємо деякі наброски, маєм своє розуміння місця, де ми хочем то робити, і побачим, як в нас то получиться, що з того вийде і що ми будем ставити: чи це будуть світильники денного світла, чи світильники люмінісцентні, чи світильники енергозберігаючі, чи світильники світлодіодні. Ну, побачимо що буде краще, що буде дешевше, що буде красивіше, – каже Олег Лехіцький.

Зараз проектна група підраховує, скільки коштуватиме робота, світильники, кабелі. Потім складуть сам проект і візьмуться до оновлення. Центральні вулиці Тернополя, які залишились без ліхтарів, комунальники планують освітити до Великодніх свят, але все залежатиме від фінансування, кажуть у "Міськсвітлі".