додому Новини Делегація Тернопільщини брала участь у Європейському тижні інновацій в польському Любліні

Делегація Тернопільщини брала участь у Європейському тижні інновацій в польському Любліні

727

Делегація Тернопільщини брала участь у Європейському тижні інновацій в польському Любліні. Представники влади підписали протокол намірів між Тернопільською обласною державною адміністрацією, обласною радою та Люблінським воєводством. Це дозволить налагодити співпрацю у сфері науки та в бізнесі.

Європейський тиждень інновацій – це не лише можливість обмінятися думками та досвідом у сферах біотехнологій, відновлювальних джерел енергії тощо, але й налагодити польсько український діалог у інших сферах.

– Співпраця з Польщею для України дуже важлива. З одніє сторони, ми маємо проблеми в гуманітарній сфері і дискусія довкола історичного минулого. З іншої сторони, ми маємо розуміти, що без партнерів і союзників на Заході нам не подолати російську агресію. Саме тому дуже важлива сіпвпраця між воєводствами і областями України, – переконаний голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.

Під час проведення Європейського тижня інновацій у Любліні для учасників заходу передбачили кілька дискусійних тематичних панелей. Біо-економіка є ключовою спеціалізацією Люблінського воєводства.

На заході йшлося про роль біоенергетики та енергетики у формуванні конкурентоспроможності регіонів. Делегація з області взяла участь у тематичних панелях «Налагодження співпраці – інтелігентні спеціальності регіонів» та «Співпраця науки та бізнесу – добрі практики». Водночас, під час заходу фахівці з енергетики спілкувалися на тему «Біотехнологія» та «Відновлювальні джерела енергії».

Результатом зустрічі стало підписання протоколу намірів про співробітництво між Тернопільщиною та Люблінським воєводством. Це дозволить налагодити співпрацю між областю та воєводством у сфері науки та в бізнесі.