додому благоустрій Чиновники міськради та облдержадміністрації проблеми тернополян вирішуватимуть разом

Чиновники міськради та облдержадміністрації проблеми тернополян вирішуватимуть разом

540

Об'їзну дорогу Тернополя таки відремонтують. Для цього її знову передадуть на державне утримання. Про це домовились на спільному засіданні керівництво обласної державної адміністрації та міської ради Тернополя. Крім цього, говорили про виділення землі під нове міське кладовище, розміщення сміттєсортувальної лінії, ефективну роботу швидкої допомоги та довгобуди обласного центру. У Тернополі сподіваються, що обговоренням проблем справа не завершиться, обласна ж влада обіцяє допомогти.

За майбутнє Тернополя – єдиним фронтом. Чиновники міськради та облдержадміністрації проблеми тернополян вирішуватимуть разом. Про це говорили сьогодні на спільному засіданні обох владних установ. На ньому зібрали керівництво усіх управлінь. Бо наболіли у міста різні проблеми. Питання доріг підняли не одразу, проте воно – одне з основних. На балансі міста нині – Об'їзна дорога. ЇЇ ремонт самотужки Тернопіль не подужає.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Об'їзна дорога – це траса загальнодержавного значення, це частина міжнародної траси Берлін-Київ. Вона була віддана місту, а місто не може забезпечити якісний ремонт і доріг по місту і Об'їзної…
Якщо зробити капітальний ремонт Об'їзної дороги, то думаю, це буде не менше, ніж 100 млн".

Валентин Хоптян, голова Тернопільської облдержадміністрації: "Передали на баланс міста, бо кажуть, мали будувати нову дорогу. Нової не почали, а ця навіть не ремонтується. Тому я думаю, ми домовилися, готуємо цілий ряд документів, щоб її передати на баланс держави, її капітально відремонтувати, постелити нове полотно, розмітку, знаки. І я думаю, в цьому році ми цим займемось".

Розраховують у міській раді на допомогу обласної влади і в ремонті вулиці Гайової. А ще просять виділити землю під нове кладовище і сміттєсортувальну лінію. З першим простіше. Його планують розмістити на сорока гектарах поблизу Тернополя у напрямку Львова. Де буде сміттєсортувальна лінія поки не кажуть. Аби уникнути непорозумінь, бо питання, пояснюють, заполітизоване.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Це не є таємниця, але перед тим, як оголошувати, необхідно провести підготовчі роботи. Ми готові, починаючи з завтрашнього дня, проводити роботи по рекультивації та встановленні обладнання. Як тільки буде розпорядженя голови ОДА про виділення земельної ділянки. Реально можна за місяць часу підготувати документацію, почати розробляти проектно-кошторисну документацію і ще цього року почати її встановлювати".

Щоправда тепер мова йде про нову, сучасну станцію глибокого сортування. Залишки після її роботи, каже міський голова, будуть мінімальні. Мають чиновники плани і щодо спортивного життя міста.

Валентин Хоптян, голова Тернопільської облдержадміністрації: "В нас є водоканал за озером, я там недавно побував. В свій час це був резервний канал для Олімпійських ігор. Але якщо ви подивитися, там були трибуни, все це розібрали, розікрали, все треба робити по-новому. Але я думаю, якщо ми це озвучуємо, то зробимо вже в цьому році".

Усі проблеми Тернополя – спільні для міста й області, тому вирішувати їх чиновники різних рівнів планують разом.