додому Головні Чи вплинула ранкова атака на роботу енергосистеми України: пояснення від “Укренерго”

Чи вплинула ранкова атака на роботу енергосистеми України: пояснення від “Укренерго”

978
Чергова ракетна атака росіян зранку 24 березня суттєво не вплинула на роботу енергосистеми України. Водночас пошкоджень зазнали обʼєкти «Нафтогазу» на заході.
Про це повідомили «Укренерго» та голова правління «Нафтогазу» Олексій Чернишов.

«Зранку ворог знову атакував енергетичну інфраструктуру. Маємо пошкодження обʼєктів “Група Нафтогаз” на заході. Попередньо — без потерпілих», — написав Чернишов.

Він відзначив, що наразі тривають роботи з локалізації та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Тим часом в «Укренерго» розповіли, що ранкова атака суттєво не вплинула на роботу енергосистеми, хоча протягом ночі росіяни прицільно били безпілотниками по енергетичних об’єктах Дніпропетровщини. Уламками пошкоджено частину обладнання на одній з підстанцій та високовольтну лінію електропередачі. У місті Кривий Ріг фіксували перебої з теплопостачанням.

Також під час повітряної тривоги вимикалася повітряна лінія, що забезпечує роботу резервної схеми живлення Запорізької АЕС.

На Дніпропетровщині фахівці вже відновили енергоживлення промисловості та теплопостачання побутових споживачів. Також вдалося відновити надійність живлення ЗАЕС — лінію, що вимикалась, повернули в роботу.

У Харкові досі діють мережеві обмеження, викликані пошкодженням об’єктів енергетичної інфраструктури. А на Одещині та Хмельниччині можуть застосувати графіки відключень світла за зростання споживання.

В усіх постраждалих регіонах цілодобово тривають аварійно-відновлювальні роботи, наголосили в «Укренерго».