додому Новини Чи досі можна виїхати з України за внутрішнім паспортом: відповідь ДПСУ

Чи досі можна виїхати з України за внутрішнім паспортом: відповідь ДПСУ

1465

Чи досі можна виїхати з України за внутрішнім паспортом, відповіли у ДПСУ. У перші місяці війни українці могли виїхати у сусідні країни із тими документами, які у них були на руках, тобто із «внутрішніми» паспортами також.

Така домовленість була у зв’язку із екстреною евакуацією наших громадян. Із якими документами можна зараз виїхати за кордон, розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

«Як і раніше, основний документ, з яким громадяни України мають право перетинати кордон – це паспорт громадянина України для виїзду за кордон, простіше – закордонний паспорт. Для дітей, які не досягли 16-річного віку, виїзд за межі України може здійснюватися за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини – у разі відсутності паспорта. В окремих випадках дорослі українці можуть перетнути кордон на виїзд з внутрішнім паспортом – лише у разі, якщо вони слідують з районів, де ведуться бойові дії і вони рятуються від війни та не можуть собі оформити закордонні паспорти», – зазначає речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

У відомстві звертають увагу громадян: краще все-таки їхати з закордонним паспортом, бо саме цей документ може знадобитися для перебування за кордоном, що обумовлено законодавством країн.