додому духовність Чудотворна ікона Зарваницької Матері Божої повернулась з Італії та розпочинає своє паломництво...

Чудотворна ікона Зарваницької Матері Божої повернулась з Італії та розпочинає своє паломництво Тернопільщиною

2069

Чудотворна ікона Зарваницької Матері Божої повернулась з Італії та розпочинає своє паломництво Тернопільщиною. Так, 10 лютого святиня на тиждень прибуде у Тернопіль. Далі приступити до неї зможуть вірні парафій Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Української греко-католицької церкви.

Чудотворна копія ікони Зарваницької Матері Божої мандрувала Італією впродовж кількох місяців. Побувала і у Ватикані, там перед нею молився Святійший Отець Папа Франциск. Він благословив та коронував її.

– Рівно 150 років Папа Пій ІХ коронував Чудотворну ікону Зарваницьку оригінальну ікону, яка, як ми знаємо, відвідуючи Зарваницю, знаходимо її у парафіяльному храмі. Ікона, яка здійснює це паломництво, також є чудотворною, це є копія чудотворної ікони. І в знак вшанування цієї пам’яті 150-ї річниці від Дня коронації Папою Пієм оригінальної ікони, Папа Франциск благословив також корони для цієї копії, – розповів сотрудник Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці отець Роман Демуш.

Святиня нещодавно повернулась на Батьківщину та розпочинає паломництво Тернопільщиною. 10 лютого вона прибуде да Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. Тож вірні храму будуть мати нагоду приступити до неї, молитися та просити особливих ласк заступництва. Священники нагадують і про важливість молитви перед іконою за мир в Україні.

Програма перебування образу збагачена молитвами, літургійними відправами та богослужіннями. О 16:30 10 лютого відбудеться урочистий молебень. У наступні дні графік богослужінь буде звичний, проте звучатимуть молитви до Пресвятої Богородиці, відбуватимуться вечірні молитовні чування.


– Зокрема, в понеділок буде благословення хворих, молебень за оздоровлення, оскільки в неділю є світовий день хворого. Цей молебен буде в понеділок з помазанням єлеєм. Також у середу ввечері будуть особливі молитовні чування за участі брата Тезе, котрий прибуде до нашого міста, буде молодіжна молитва перед іконою Богородиці, – каже отець Роман.

В суботу, 17 лютого, відбудеться молебень для матерів із їх дітьми і молебен для школярів. З детальним графіком богослужінь можна ознайомитись на сайті або Фейсбук-сторінці Архиєпархії. У катедрі Чудотворна ікона Зарваницької Матері Божої перебуватиме впродовж тижня. Далі – подорожуватиме Тернопільщиною, а після паломництва повернеться у Зарваницю, в бічну каплицю Підземної церкви собору Зарваницької Матері Божої.