додому Головні Чеські поліцейські розповіли про карти злочинності, які використовують у своїй роботі

Чеські поліцейські розповіли про карти злочинності, які використовують у своїй роботі

751

Конкретні інструменти, які сприяють тому, аби поліція та громадськість співпрацювали заради спільної безпеки, презентували тернопільським колегам правоохоронці Чеської Республіки. Зокрема, розповіли про безкоштовну програму, яка допомагає візуалізувати стан злочинності в країні чи у конкретному регіоні.

Як зробити сухі статистичні дані про криміногенну ситуацію у Чеській Республіці зрозумілими та доступними для своїх громадян? Таке питання поставили собі чеські правоохоронці. Відповіддю на нього стало створення так званої карти злочинності.

– Обмін даними з громадськістю щодо криміналітету – це успішний спосіб як із ним боротися. Це також інструмент, завдяки якому громадськість може контролювати роботу поліції, – розповідає представник організації “Відкрите суспільство”, спеціаліст по картах злочинності /Чехія/ Андрій Скаланік.

Інтерактивна карта доступна в інтернеті. На ній можна легко відфільтрувати дані за конкретний період часу і за різними категоріями злочинності.

– Також створили можливість для порівняння різних регіонів, частин Чеської Республики. Ми конкретні випадки перераховуємо у так званий індекс криміналітету, – каже Андрій Скалнік.

Як карта злочинності сприяє співпраці поліції та громадськості на власному прикладі пояснює підполковник поліції із Чехії Соня Свободова. Вона свого часу переїхала із центральної частини міста Брно у сімейний район.

– Я зробила з цих карт злочинності для себе таке порівняння. Я дізналася, що там дуже часто відбуваються крадіжки речей з автомобілів і квартирні крадіжки. В новому місця я зробила 2 подарунки для себе: система відеоспостереження і міцний замок, – пояснює експерт по темі співпраці громадськості та поліції, підполковник поліції /Чехія/ Соня Свободова.

Цей приклад показує, як суспільство повинно працювати із поліцією разом заради загальної безпеки. Чеські поліцейські презентували карту злочинності своїм тернопільським колегам із управління патрульної поліції та головного управління нацполіції в області. Такий обмін досвідом відбувається у рамках проекту “Взаємодія громадськості та поліції”, яка проводиться Празьким інститутом безпекових досліджень за підтримки Уряду Чеської Республіки за співпраці з місцевими партнерами.

Перебуватимуть чеські поліцейські у Тернополі до 2 червня.