додому надзвичайне Через мороз на Тернопільщині загинула людина

Через мороз на Тернопільщині загинула людина

720

Через мороз на Тернопільщині загинула людина. У четвер, 10 січня, в Підволочиську на присадибній ділянці знайшли тіло місцевої жительки 1922 року народження. Ймовірна причина смерті – загальне переохолодження. Загалом в області цього року семеро людей постраждали від переохолодження, двоє загинули.

Синоптики на Тернопільщині прогнозують в суботу,  12 січня вночі 8-13 морозу, вдень 4-9 морозу. 13 січня мороз посилиться до -11-16, а при проясненнях 19-22 морозу, вдень до 5-10 нижче нуля. Аби уникнути переохолодження і не потрапити в лікарню, рятувальники радять насамперед тепло одягатись і не зловживати алкоголем.

– Виходячи в мороз на вулицю, не забувайте утеплювати ділянки тіла, які є найбільш чутливими до переохолодження, а це кисті, стопи, голова. На руки одягайте рукавиці, на ноги – сухі шкарпетки і сухе взуття. Взуття не має бути стискуючим, одяг має бути багатошаровим, бо прошарки в повітрі затримують вихід тепла із організму. Не забувайте про головний убір, бо людина, яка прогулюється у морозну пору на вулиці створює вигляд не модної, а непередбачливої, – радить помічник начальника Територіального управління МНС у Тернопільській області Олена Воробець.

На Тернопільщині діють стаціонарні пункти обігріву при центральних районних лікарнях. Є і три мобільні пункти обігріву, які розгортають при низьких температурах. А також соціальні патрулі, які шукають переохолоджених, надають їм необхідну допомогу чи направляють в пункти обігріву, каже Олена Воробець. Людина може постраждати не стільки через сильний мороз, як через тривале перебування на вулиці при мінусовій температурі.

– Якщо у Вас робота пов'язана з тривалим перебуванням на відкритому повітрі і не передбачає фізичного навантаження, не забувате час від часу, виконувати фізичні вправи, аби посилити терморегуляцію тіла. Крім того, якщо Ви помітили, що у Вас є тремтіння тіла, поблідніння пальців кистей, вжийте всіх заходів для зігріття. Випийте гарячого чаю, їжте калорійну їжу наприклад, бутерброт з салом, зайдіть у тепле приміщення, аби зігрітися, можете занурити кисті і стопи у теплу воду, – розповідає Олена Воробець.

При перших ознаках загального переохолодження чи обмороження – а це блідність шкіри, поява пухирів, сповільнння частоти дихання, порушення роботи серця, зниження концентрації уваги, запаморочення – людям потрібно негайно звертатися за медичною допомогою.