додому АТО Через більш як три місяці після загибелі поховали бійця Тараса Михальського

Через більш як три місяці після загибелі поховали бійця Тараса Михальського

685

vlcsnap-2015-02-02-18h45m00s71Прощалися із Героєм сьогодні у Збаражі. Через більш як три місяці після загибелі, у рідному місті поховали 34-річного Тараса Михальського. Він загинув у бою неподалік села Сміле на Луганщині ще у жовтні 2014 року, на початку листопада його поховали разом із іншими невідомими полеглими бійцями на цвинтарі у Старобільську на Луганщині. В січні цього року Тараса Михальського зі Збаража упізнали серед похованих за експертизою ДНК. Сьогодні Героя перепоховали із усіма військовими почестями. Посмертно його нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Тіла ще 3 бійців зустріла Тернопільщина

Тарас Михальський влітку 2014 року пішов добровольцем у військо. Служити довелося в складі 24-ї окремої механізованої бригади із Яворова. Бойові завдання виконував на блокпості біля Трьохізбенки Луганської області. Загинув 19 жовтня в складі свого підрозділу, вступивши у бій із ворогом аби допомогти бійцям 32 блок-посту, оточеного сепаратистами. Тіло вивезти після бою не вдалося, лише через місяць його разом із іншими невідомими загиблими бійцями на цвинтарі у Старобільську на Луганщині.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Тернопільщина прощалась із добровольцем Володимиром Чеславським

У січні завдяки експертизі ДНК 34-річного Тараса Михальського зі Збаража ідентифікували. Звістка залишила сумувати батька Романа, Тарасового рідного брата Івана з дружиною, й племінників Олександра і Настю. Своєї сім’ї створити Тарас не встиг. На перепоховання Героя в рідному місті прийшло кілька тисяч людей.

– Щирість в ньому була завжди. Він був завжди в правді. Він завжди любив говорити правду, оце в нього таке підвищене почуття справедливості було. Дуже добра людина, хотів комусь допомогти і завжди бачив коли когось обіжають, то він завжди йшов на допомогу. І так само й тут, бачте, він добровольцем пішов. Тобто він заради інших, заради нас тут, щоб ми мали мир і спокій, пішов туди, він своє життя віддав за нас, і ми всі йому дуже за це вдячні, – говорить однокласник Тараса Михальського Богдан.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Бійця Володимира Питака повезли на рідну Теребовлянщину 

За особисті мужність і героїзм Тараса Михальського посмертно нагородили орденом “За мужність”, який замість сина отримав старенький батько.

– Указом Президента України від 31 жовтня 2014 року Михальський Тарас Романович посмертно нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня. Слава Героям! Я від імені всіх військовослужбовців, не тільки Тернопільщини, а й Збройних сил України, хочу виразити глибоке співчуття рідним загиблого. Тарас загинув за нашу Україну. Герої не вмирають! – оголосив т.в.о. заступника обласного військового комісара по роботі з особовим складом та громадськістю Анатолій Єднак.

Перепоховали бійця на центральному кладовищі Збаража навпроти могили Героя України Устима Голоднюка та поряд з могилами Січових стрільців. Труну супроводжували особисто бойові побратими Тараса Михальського. Співчуваємо рідним і близьким. Вічна пам’ять і слава Герою!