додому Головні Через аварію на каналізаційному колекторі без води залишилась частина Тернополя

Через аварію на каналізаційному колекторі без води залишилась частина Тернополя

749

Без води залишилась частина Тернополя. Це декілька вулиць мікрорайонів Східний, Сонячний та промислова зона на вулиці Текстильна. Причина – аварія на каналізаційному колекторі, що трапилася 31 січня близько обіду на вулиці Микулинецькій. Коли вдасться відновити водопостачання, у “Тернопільводоканалі” на певне не прогнозують, але запевняють – докладають усіх зусиль, аби зробити це якнайшвидше.

Про витік води на вулиці Микулинецька в аварійно-диспетчерську службу “Тернопільводоканалу” повідомили вчора опівдні. Аварійні бригади виїхали, аби розібратись у ситуації, почали розкопувати і встановили, що витік трапився у каналізаційному колекторі.

– Було виявлено, що труба діаметром 700 міліметрів залізобетонна, на даний час знаходиться в дуже аварійному стані. На даний час ми розкопали в одному місці ділянку мережі і прийняли рішення, що її треба міняти ще набагато більше, тому що є і затор і видно, що труба не в технічно справному стані, – розповідає начальник водопровідно-каналізаційних мереж КП “Тернопільводоканал” Ганна Загородна.

Щодо причин аварії, то одна тягне за собою іншу. У “Тернопільводоканалі” кажуть: в каналізаційній мережі трапився затор, стічні води не змогли пройти по трубі, в результаті чого її прорвало у найслабшому місці. Пошкоджений колектор знаходиться на глибині чотири метри від поверхні землі. Над ним прокладені численні комунікації. Крім того, колектор вже досить зношений, адже прокладений ще у вісімдесятих роках, тому його доведеться повністю замінити.

– Це є складна робота, ускладнюється і глибиною колектора, і місцем пролягання, ну і великим діаметром. Будем старатися, щоб ми ввечері відновили водопостачання мешканцям. Якщо би навіть не змогли, то я думаю, що буде повідомлено додатково, що ми з якоїсь години до якоїсь забезпечим водопостачанням, – каже Ганна Загородна.

А тим часом, мешканці будинків на вулицях Симоненка, Курбаса, Морозенка, Володимира Великого, Куліша, частина будинків на Київській, 15 Квітня та промислова зона вулиці Текстильна залишаються без води. Скільки ще часу знадобиться для відновлення роботи колектора, у «Тернопільводоканалі» не повідомляють.