додому культура Бучацьку ратушу повністю відреставрують вже наступного року

Бучацьку ратушу повністю відреставрують вже наступного року

732

Бучацьку ратушу повністю відреставрують вже наступного року. Гроші, а це понад 10 мільйонів гривень, виділять із державного та місцевого бюджетів. Споруда цікава і унікальна тим, що до її створення долучився відомий скульптор Іоан Георг Пінзель, який жив та працював у Бучачі.

Бучацька ратуша – це унікальна пам’ятка архітектури XVIII століття. У ній чітко відображене надбання відомого скульптора Іоана Георга Пінзеля. Споруда вже з десяток років зачинена на реконструкцію. Її ремонт нарешті хочуть довести до логічного завершення.

Наразі ратуша відреставрована всьго на 40%. За період із 2006 до 2011 року тут капітально відремонтували куполи та фасади двох верхніх ярусів. Попереду – повна її реставрація, аби зберегти та зробити привабливою для туристів українських та закордонних. Проект передбачають реалізувати у 2018 році за кошти Державного фонду регіонального розвитку із співфінансуванням з місцевого бюджету.

– Загальна кошторисна вартість цього об’єкту приблизно буде 10 млн 400 тис гривень. Плюс з них приблизно 2 мільйони має забезпечити Бучацька міська рада, різницю ми перекриваєм або за рахунок місцевих коштів обласного бюджету, і за рахунок коштів державного бюджету Фонду регіонального розвитку, – розповів голова Тернопільської ОДА Степан Барна.