додому Новини Більше шахрайств та наркосправ. Правоохоронці Тернопільщини підсумували роботу за 2017-й рік

Більше шахрайств та наркосправ. Правоохоронці Тернопільщини підсумували роботу за 2017-й рік

643

Більше шахрайств та справ, пов’язаних із наркотиками. Правоохоронці Тернопільщини підсумували свою роботу за минулий 2017-й рік. Кажуть, хоч і відбувся невеликий ріст злочинності, та пояснюють це тим, що окремі служби почали працювати більш активно та виявляти латентні злочини. Разом із цим зріс і відсоток їх розкриття.

У 2017 році на Тернопільщині сталось 10 умисних вбивств. Усі вони розкриті, більшість справ направлені до суду. У тому числі – резонансне вбивство випускниці у Вишнівці Збаразького району.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Затримали чоловіка, який скоював вибухи біля приватного будинку у Байківцях і вимагав у господаря гроші

– В кінці року воно направлено до суду і вже відбувалися перші судові засідання, – каже начальник ГУНП Тернопільської області Олександр Богомол.

Крім цього у області було вчинено 25 злочинів із нанесенням тяжких тілесних ушкоджень, 11 – з летальними наслідками. Усі, де мала місце смерть, розкриті. Здебільшого, вони пов’язані із побутовими конфліктами. Чи не найбільше минулого року сталось крадіжок – їх понад 3,5 тисяч. Відсоток їх розкриття – трохи більше 30-ти. Мали місце у нашому краї також грабежі і розбої. А ще – почастішали випадки шахрайств – їх понад 6 сотень.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Поліцейські затримали чоловіка, який зґвалтував та пограбував матір свого товариша

– Були декілька шахрайств, де була б велика кількість епізодів. Ми частково обліковували їх. Ви пам’ятаєте Хелікс. Відсоток розкриття таких злочинів – 35,5%, – говорить Олександр Богомол.

Минулого року вдалось задокументувати і 9 фактів торгівлі людьми. Всі вони були розкриті, особи злочинців – встановлені. Їх притягнули до відповідальності. Сталось і 214 дорожньо-транспортних пригод.

– Це буз закритих. Тобто такі, які мали за собою наслідки, або були направлені до суду, або ще продовжують вони розслідуватись. В нас незначний ріст 1,4% цих ДТП, але практично всі вони розкриті. Декілька залишилось нерозкритих. Серед ДТП було 49 таких, в яких загинули люди, які не були закриті, які мали якийсь наслідок подальшого продовження, – пояснив Олександр Богомол.

Прорив стався у 2017 році у роботі відділу з боротьби із незаконним обігом наркотиків. Вони зафіксували 104 випадки збуту наркотичних засобів. Були і гучні справи, як от Телеграм, вона направлена до суду. Задокументовано минулоріч і 31 випадок хабарництва, які розслідувались національною поліцією, та 24 випадки зловживання владою.