Більше десятка дітей потрапили до лікарні з опіками у жовтні. Найчастіше діти обпікаються кип'ятком і зазвичай через недогляд батьків. Медики застерігають дорослих бути уважними до малюків і вкотре нагадують як діяти, якщо сталося лихо.
Далеко від рідних з обпеченими руками у свої три з половиною роки Іванко мужньо терпить біль. Веселого і активного малюка батьки не впильнували.
Марія Комісарчук, мешканка Кременецького району: "Ми на городі згорнули сміття і запалили. І воно вже згоріло. Його відганяли. Я на кухні готувала їсти, а тато відганяв. Десь відвернувся, а він заточився і ручками в той жар".
Біда сталася в суботу. Батьки одразу покликали лікаря і відвезли малого до лікарні. Лікарі кажуть, зреагували вчасно, тому тепер всі разом чекають на одужання хлопчика.
Марія Комісарчук, мешканка Кременецького району: "Зробили операцію, відійшов від наркозу. Вже бавиться, сміється. Каже, ще трошки болять ручки, але вже легше".
Таких дітей як Іванко у відділенні термічної травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги Тернополя ще семеро. Дорослих ще більше, проте малюки до болю чутливіші. Та й потрапляють у біду часто з вини дорослих, кажуть медики.
Ярослав Головатий, завідувач відділення термічної травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Найменшому 6 місяців. Дитина поступила з одного з районів. Під час приготування їжі дитина була в ходулях, потягнула на себе каструлю. Правда спрацювала добре бабця схопила дитину підхолодну воду зразу. І на сьогодні опіки не глибокі, а поверхневі… Із 8 випадків – 7 термічні опіки кип'ятком і тільки один – полум'ям. Тому все йде по необережності батьків…"
Не впильнували – не панікуйте. Від цього залежить життя та здоров'я дитини. Ярослав Головатий радить не зволікати з походом до лікаря чи викликом швидкої і нагадує про першу допомогу при опіках.
Ярослав Головатий, завідувач відділення термічної травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Ні в якому разі не користуватися за народними традиціями олією, жиром, тертою картоплею. Найкраще – це холодна вода. Тому що тканини нагріваються і вони вже поглиблюються самі від себе. А, щоб збити цю температуру, є холодна проточна вода. Не обробляти спиртом, бо пошкоджений верхній шар епітелію і до термічного опіку можемо добавити також хімічний, що буде ускладнювати".