додому благоустрій Більше 20 дворів та міжбудинкових проїздів відремонтували цьогоріч у Тернополі

Більше 20 дворів та міжбудинкових проїздів відремонтували цьогоріч у Тернополі

437

vlcsnap-2014-10-31-11h44m24s9Більше 20-ти дворів та міжбудинкових проїздів відремонтували цьогоріч у Тернополі. Попри похолодання, робота кипить і досі. Комунальники ремонтують двори за адресами Бойчуків,7,  Дружби,7 та Галицька,52. Кажуть, до тижня завершать, аби тільки погода сприяла.

На вулицю Братів Бойчуків з 15 Квітня автомобілі сьогодні заїжджають по майже оголеній дорозі. Верхній шар асфальту відфрезирували комунальники, стелитимуть новий. Трохи далі по вулиці роботу не лише видно, а й чути. Техніка гуде в дворі сьомого будинку. Робота грандіозна. Заміна водовідведення, тротуарів, бордюрів та асфальту в проїздах – на понад 760 тисяч гривень. Задоволені тим, що біля будинку, мешканці поспішають поклопотати й за сам будинок. Болюче питання – утеплення.

– В якому році дім зданий?

– В 81-му. Але нічого нема, гола панель. Як би то, щоб і ми трохи, і ви якось помогли?

– Я за. Якщо мешканці згідні. Ми хочемо на наступний рік запланувати програму по утепленню будинків. Але будинків багато, не всі на раз, тому ми даємо з бюджету 75%, а 25% здають мешканці і ми разом робимо.

– О, люкс, люкс.

Програма утеплення – плани на рік наступний, а до завершення титульного списку на рік теперішній лишилось довести до пуття ще кілька дворів. Крім Бойчуків, 7 комунальники зараз ремонтують двори на Дружби, 7 та Галицькій, 52. Роботи, кажуть на завершенні. Крім нових об’єктів цьогоріч завершили і розпочате торік, як от продовження ремонту міжквартального проїзду між вулицями Бойчуків і Лепкого. Насамперед беруться за найпроблемніші місця і двори, в яких живе найбільше людей, кажуть чиновники. Проте цього року вдалось зробити більше, ніж у минулі, адже на ремонт міських доріг та дворів заклали понад 35 мільйонів гривень.


– За останній рік виділена максимальна сума, порівняно з попередніми роками. Реально за останні 15 років по суті двори ніхто не ремонтував. Такі двори, як ми зробили в цьому році, 21 двір, в нас є список, таких в Тернополі близько сотні. За рік ми можемо зробити максимум 25 дворів, враховуючи можливості технічні і те, скільки є в бюджеті грошей, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

До 2 тижнів постелити асфальт планують і на вулиці Оболоня. Проте більше, ніж дощу, комунальники бояться морозу.

– Температура вкладання асфальту – більше 120 градусів. Тобто при вкладанні асфальту попадає вода і вона практично зразу випаровується… А температура, асфальтування можна проводити при температурі від плюс п’яти градусів, – говорить головний інженер відділу техналяду Тернопільської міської ради Ярослав Копча.