додому Головні Бійцям на Сході найбільше потрібні форма, берци, бронежилети і каски

Бійцям на Сході найбільше потрібні форма, берци, бронежилети і каски

516

Більше мільйона гривень на допомогу бійцям АТО направили мешканці області через Логістичний центр у Тернополі. Вже 10 місяців волонтери не втомлюються збирати і переправляти допомогу на Схід. Зараз у наших бійців найбільша потреба у формі, берцах, бронежилетах і касках.

Волонтери Логістичного центру в Тернополі дякують усім благодійникам, які допомагають армії. За десять місяців роботи зробити для бійців вдалося чимало і все завдяки звичайним тернополянам, підприємцям, українцям з-закордону: з Італії, Іспанії, США, Канади, Ірланді, Греції, Великобританії, Франції та інших. Про допомогу говорять і в цифрах. На Схід передали тонни продуктів, рації, обігрівачі, бензопили, генератори, майже тисячу пар взуття, півтисячі спальників, каріматів, стільки ж форм, майже 2 тисячі пар рукавиць і багато іншого.

– Найнеобхіднішими на даний момент залишаються форма і берці. Мобілізовані хлопці, які до нас приходять, ми їх забезпечуємо в основному спальними мішками, карематами і даємо резинові чоботи з утеплювачами. Якщо є більша можливість, то ще даємо теплу білизну якимось теплими рукавичками, чого їм не дають там, – розповідає волонтер складу №1 Логістичного центру допомоги бійцям АТО Христина Феціца.

Волонтери кажуть, за їхньою інформацією у військових частинах мобілізованим хлопцям видають українську форму або канадську, термобілизну, берци.

– Зараз дуже велика проблема є з бронежилетами і касками. Закупити їх практично зараз немає де в такій кількості, якою би ми могли забезпечувати. Хтось каже, що їх мали би забезпечити Збройні сили, коли вони вже йдуть на поля бою. Звідти є інформація, що їх не забезпечують. Ми зараз масово не купуємо їх. У нас немає перевіреного місця, де би ми могли масово закуповувати ці бронежилети і бути впевненими, що вони не простріляться, – каже Христина Феціца.


Активісти розповідають, на щастя, зима минула. Українці знову зуміли і одягнути, і прогодувати свою армію. Минуло десять місяців війни, а держава стає на ті ж граблі. Нова хвиля мобілізації, а проблеми ті ж, кажуть волонтери.

– На превеликий жаль, за цей рік покращень в тому, що держава мала би робити, багато немає. Нарешті добилися, дякуючи канадцям, тої форми, яку зараз видають мобілізованим, і дякуємо на тому. Бронежилети зараз другий головний біль і каски. Багато зараз дуж людей дзвонить і питається справді за бронежилетами і касками тому, що якби не хотілося, а ми знову до того не готові. Маємо людей поміняти, провести ротацію, бо є люди, які сидять там по півроку по року і дальше ми до неї не готові, – каже  очолює склад №1 Логістичного центру допомоги бійцям АТО Тарас Герман.

Активісти закликають долучатися усіх доброчинців. Логістичний склад діє на вулиці Збаразька, 16 на території гуртовні “Галант” у Тернополі.