додому АТО Бійці батальйону “Збруч” в пожежі не винні

Бійці батальйону “Збруч” в пожежі не винні

603

vlcsnap-2015-02-10-19h05m22s110Пожежа у розташуванні батальйону “Збруч” сталась не з їх вини, складу боєприпасів при собі не зберігали, зниклих безвісти не було. Про пожежу на Херсонщині в ніч з 31 січня на 1 лютого, в якій загинуло шестеро військовослужбовців батальйону територіальної оборони «Збруч», розповіли керівництво та бійці батальйону, які були в ту ніч там.

Через пожежу у місці їх розташування на Херсонщині вони втратили шістьох своїх бійців. Ніч з 31 січня на 1 лютого стала трагічною для батальйону територіальної оборони «Збруч». Більшість інформації, яка ширилась потім, керівник «Збруча» називає неправдивою і необ’єктивною, тому, приїхавши до Тернополя, вирішив спростувати її і пояснити, що насправді сталось тієї ночі. Підтримати керівництво прийшли і військовослужбовці батальйону, які були там. Твердять: трагедія сталась не з вини їх особового складу. Крім них в розташуванні був десяток солдатів з іншої частини, яких вони мали замінити. Винуватець трагедії, кажуть, один з цих бійців, і поводився він неадекватно.

– Хвилин за 20-25 до підпалу з його сторони пролунали постріли. Він наставляв автомат на військовослужбовця з нашої частини. В нього забрали автомат, він забіг і прибіг з палатки зі ще одним. Получив в голову, його забрали ще раз в палатку, – розповідає військовослужбовець батальйону територіальної оборони «Збруч».

Чоловіка заспокоїли, зброю забрали і розійшлися, пригадують бійці, проте тепер, кажуть, розуміють, що постріли, які їх розбудили, врятували життя, бо далі почалась пожежа.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Тернопільщина прощається з загиблими бійцями батальйону “Збруч”

– Буквально через кілька хвилин почала горіти палатка. Я вийшов зі своєї палатки, побачив, що горить, почав будити товаришів, помагати гасити ту, що горіла, це були секунди діла, задимлення вже було вище пояса. Дим осідав зверху і був такий їдкий. А далі почали рватись боєприпаси.

Від їдкого диму люди втрачали свідомість через лічені хвилини, розповідають військові. Кажуть, намет, який загорівся першим, стояв перед єдиним виходом, тому вибратись було важко. Полум’я з нього перекинулось на інші намети.

– Приблизно 3 хвилини – згоріли всі палатки.

– То вони облиті були чимось?

– Ви просто не знаєте, як горить палатка. Вона горить за 12-40 секунд. Спалахує, як сірник. Це всі палатки армійські так горять.

Бійця іншого батальйону, якого вважають винним, вже затримали, розповідають чоловіки. Причину пожежі встановить слідство. Проте командир «Збруча» запевняє, жодних гранат у них не було, його хлопці мали при собі хіба боєкомплекти, а це переважно 40 патронів на людину.

Не було, каже Ігор Ларін, командир батальйону територіальної оборони «Збруч», і зниклих безвісти. Розповідає, усі тіла ідентифікували, а в документах зазначено, що хлопці загинули під час проведення військової операції. Десятеро військовослужбовців нині в лікарнях і шпиталях, один з них у важкому стані. Батальйон «Збруч» просить не вірити неперевіреній інформації, адже військова дисципліна та сухий закон – це їх правило. Крім цього, батальйон просить допомогти зі спорядженням, яке згоріло під час пожежі. Хлопцям потрібно все, починаючи від форми, наплічників, балаклав і рукавиць до бронежилетів, засобів зв’язку, електрогенераторів та бензопил.