додому Головні Безкоштовний проїзд у громадському транспорті Тернополя пільговики можуть втратити

Безкоштовний проїзд у громадському транспорті Тернополя пільговики можуть втратити

616

vlcsnap-2016-02-15-17h29m27s597Безкоштовний проїзд у громадському транспорті Тернополя пільговики можуть втратити. В управлінні транспорту кажуть – закон про державний бюджет 2016 року не передбачає грошей на компенсацію пільгового проїзду, а з місцевого бюджету незаконно виділяти гроші поки не надійдуть з держави субвенції. Тому поки що пенсіонери і інваліди їздитимуть безкоштовно, проте доки це триватиме, невідомо.

З початку року перевізники Тернополя працюють у мінус, скаржиться Ігор Мединський. Наразі фінансову підтримку виділили з бюджету Тернополя, але є загроза невиплати заробітної плати, непокояться в управлінні транспорту.

– Найбільша проблема сьогодні – це з електротранспортом. Тому що він найбільше перевозить цих пільгових перевезень і найбільша субвенція повинна бути для електротранспорту. Але станом на сьогоднішній день, за грудень місяць, ми маємо борг, за січень місяць ми маємо борг, і як бачимо, вже половина лютого, і ми думаємо, що проблема є, – говорить начальник Управління транспорту, комунікацій та зв’язку Тернопільської міської ради Ігор Мединський.

Понад 23 мільйона гривень Тернопіль щорічно отримував з держбюджету на компенсацію пільгового проїзду. Тепер це питання лягає на місцевий бюджет, кажуть у міськраді. Проте чиновники не знають, як законно виділити ці гроші. Сподіваються, що на сесії Верховної ради, яка відбудеться 16 лютого, приймуть рішення щодо компенсації боргу.

– Станом на сьогоднішній день і в відповідності до законодавства замовником є держава. Тому держава повинна відшкодовувати всі ці пільгові перевезення. Зрозуміло, що в бюджеті в державному бюджеті чи в законі про державний бюджет не передбачені ці кошти. І це в певній мірі є таке певне непорозуміння. Тому що всі прекрасно знають: фінансисти, юристи, управлінці, які організовують громадські пасажирські перевезення, і соціальний захист про те, що якщо це державне замовлення, то з бюджету місцевого нема права виділяти кошти, наголошую по втратах по пільгових перевезеннях, – каже Ігор Мединський.