додому Головні Багатофункціональні і мобільні буржуйки, які можуть працювати без деревини, виготовляють на Тернопільщині

Багатофункціональні і мобільні буржуйки, які можуть працювати без деревини, виготовляють на Тернопільщині

430

Зігрітися за допомогою буржуйки без дров можна! Це довели тернопільські майстри, які виготовляють металеві печі для військових на передову. Замість звичних горючих предметів у буржуйку кладуть окопну свічку, яка буквально за 10 хвилин розігріває піч і тоді можна не тільки зігрітися, а й висушити речі та підігріти їжу. Чим ця буржуйка відрізняється від інших, знає Назарій Голуб.

Без гілля та деревини, завдяки окопній свічці та невеличкій металевій печі, можна зігрітися, посушити речі та навіть підігріти їжу. Усі ці буржуйки виготовляє місцеве підприємство у Тернополі та передає військовим на фронт.

“Почали в цьому році цю конструкцію виготовляти. Її розробили волонтери в Збаражі, і ми вже по цій конструкції працюємо. Самі нічого не вигадуємо”, – поділився з нами Сергій Гордіца, власник товариства “Терно-Лайт”.

Сергій Гордіца розповідає, що  такі буржуйки багатофункційні та мобільні, адже вони невеликі та неважкі. Для покращення роботи металевої печі можна використовувати гофровану трубу, додає спеціаліст.

“Він одягається на трубу, хомутом закручується. Чому алюміній? Тому, що він не горить і дуже швидко передає тепло”, – зазначив Сергій Гордіца.

Така піч допомагає затримати більше тепла у бліндажі чи окопі, а ще, з нею хлопці менш помітні на позиціях, тому, що дим через гофровану трубу не виходить назовні. І найголовніше – ворожий тепловізор через алюмінєву трубу її не побачить.

“Ця модель вже є перевірена, хлопці перевірили її в бойових умовах: як вона працює, наскільки вона ефективна. Вона дуже маленька та компактна, не важить великої маси, тому її можна забрати з собою”, – пояснив нам Сергій Гордіца.

Від окопної свічки буржуйка і справді упродовж короткого часу нагрівається до достатньої температури. Ми самі у цьому переконалися. Буквально протягом 10 хвилин металева піч у деяких місцях сягає тридцяти градусів. Сергій Гордіца запевняє: за такої температури вже можна спробувати смажити яєчню.

Для виготовлення необхідної кількості буржуйок майстрам не вистачає фреонових балонів, які найкраще підходять для виготовлення маленьких металевих печей. Сергій Гордіца звертається: якщо у когось є такі одноразові посудини, то варто їм дати друге життя і у такий спосіб допомогти зігріти наших військових.